Opus Dei “Katolik örgüt” -2

Papa’nın Kutsal Mafyası

” Opus Dei’nin muazzam bir gücü var Koyu Katolik olan Hristiyanların bünyesinde yer aldığı bir yapılanma Opus Dei Papa 2. John Paul, icracılığının etkisini Opus Dei’ye borçlu olduğunu açıkça ifade etmekten çekinmemiş bir Katolik liderdi.

Terör, kısaca siyasi amaçlı şiddettir;

Türkiye’de faaliyet gösteren terör örgütleri genellikle dört gruba ayrılarak İncelenmektedir.

Bunlar Marksist-Leninist ideoloji çerçevesinde hareket eden terör örgütleri, bölücü –bölgeci terör örgütleri ve yurt dışı kaynaklı terör örgütleridir

Bu örgütlere sırasıyla; Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/ Cephesi (DHKP/C), Kürdistan İşçi Partisi (PKK), Hizbullah ve Ermeni Gizli Ordusu (ASALA) örnek verilebilir. 

“Yeni Dünya Düzeni’”nin ampirik çalışmalarıdır dünyadaki Opus Dei liderliğindeki tarikatlaşmaları.

İktidarların liderleri bir şekilde bu Opus Dei hareketinin üst yöneticileri ile görüşemese de onların temsilciler meclisindeki veya Kongredeki üyeleri ile kesinlikle dostlukları vardır ve kesinlikle iktidar yolu uluslararası dengede böyle başlıyor.

Peki bu yeterli mi asla yeterli değil.

Yani Devlet yok diyenlere diyoruz ki devlet var ancak güçlenmesi gerekiyor.

Ne demek istedik hangi dış örgüt olursa olsun, onların iç bağlantısı örgütler olursa olsun devlet var ve devletler arası ilişkiler devletlerin varlığının korunmasını istiyor.

Savaş aslında Büyük Sermaye ile Devletlerin savaşı, bu savaşta ABD’nın dahi kendisi de var.

Demek ki ABD derin devleti ile Sermaye’nin iç kavgası apaçık bunun dünyaya örgütler vasıtası ile yayılma çabası da CIA aracılığıyla yapıldığı apaçık.

Bu kavga çok büyük bitmez. Bu kavgada bütünlüğü korumak çok zor çünkü millilik kavramı yerini evrenselliğe dönüştürülme gayretinde bu örgütler ve bunların iç güçleri tarafından. Dikkat edin iktidara yeni gelen partilerin seçim propagandalarına ve iktidardayken ilk hamlelerine ilk başlangıcı ekonomik özerklik sonrası eyalet sistemi.

Başaramasalar da “Yeni Dünya Düzeni”ne katkıları incelendiğinde dediğimiz daha net anlaşılacaktır artık bu devlet politikası haline dönüşüyor. “Yeni Dünya Düzeni” nde Devlet kendi refleksini ve bütünlüğünü koruyarak ilerlemek ve kendine yer açmak istiyor mücadele bizce budur.

Amaçlanan ulus devlet kavramının bir an evvel bitirilip komünyen yaşama eyalet sistemine geçilmesi bu ana amaç ne kadar absorve edilebilir ve ne kadar Devlet kendini muhafaza edebilir. Bam Teli tam da burada hangi model benimsenecek sancıların şiddeti ne kadar olacak bu dönüşüm ne kadar zamanda toplumsal olguya dönüşecek ve anayasal toplum oluşacak

Türkiye için uyarlanan model Rusya Putin modeli aslında Sean Patersbug modeli orada kanton var bizde yok ama ilerde düşünülen modelde eyalet var mı var.

Büyük ihaleler merkezden yönetilecek belediye başkanları bypass edilecek.

Otokratik Üniter rejime geçildiğinde yapı Yeni Dünya Düzeni’ne uygun olacak tercih kavgası burada başlıyor tamamen silemiyorlar oryantasyon yapıyorlar. Sadece Üniter yapı ile Yeni Dünya Düzeni’ nde demokrasi ile devletleri yönetmek zorlaştırıcı en azından amaç bu değil. Madem ulus devlet istiyorsunuz o zaman ya Otokratik Üniter yapıda merkeze bağlı eyalet veya Kanton Rusya Modeli ya da anayasal özerklikte ayrı ayrı yönetişimsel devletler.

Önleyebilir miyiz çok zor seni ikisinden birine sistem itiyor bu bir doktrin kolay değil akımları yenmek Balkanlar da Milliyetçilik akımlarına yenilmedik mi?

S.S.C.B 1991’de Yeni Dünya Düzeni’ nin ilk ayağında ABD Başkanı Reagan ’aMihail Sergeyeviç Gorbaçov ile yenilmedi mi ? Perestroyka (Yeniden Yapılanma) arka planın da bu Uluslararası örgütlerin SSCB içindeki kuruluşları yok mu sanırsınız var tabi.

Yenilmemek için dünya devletleri de direnmiyor mu sanırsın kavga tahmininizi aşar.

Quantum politics bir çözümleme dönemi yapay zeka hızını yakalayabilecek yeni bir döneme giriliyor.

Sadece tespitler ile gerçeğin üstünü kapatamazsınız.

Otokratik Üniter Rusya Modeli mi ? Amerika’nın klasik sistemi Demokratik Eyalet Sistemi modeli mi ?

Dış kavganın Devletler içinde ki yansıması bu yönde.

Peki biz ne yapacağız ?                             

Türkiyecoğrafyasında ki tüm vatandaşlar birlikte Türk Milletidir bu bilinç yerleşmediği taktirde, CIAsaldin aktifliğini ayrılıkçı guruplarla veya tarikatlarla canlı tuttuğu sürece öğrenimin yerini parayı ver diplomayı al ve kontrolsüz online veya örgün eğitim aldığı sürece emperyalizm güdümünde liderler ve partileri olacaktır. Ekonomi düzelmeden bağımsızlıktan bahsedemezsiniz.

Şanghay beşlisiözellikle Rusya ve Çin “Yeni Dünya Düzeni”nde asimile olmak istemiyor. Bir ay sonra Ukrayna Rusya’ya saldıracak ne kadar başarılı olacak Rusya kazanırsa Polonya’yı çevirme durumu söz konusu aynı zamanda 10 Mayıstaki toplantı çok önemli Kafkasya da İran ile birlikte  Rusya Azerbaycan’a savaş açabilir ve Türkiye Karabağ için garantör ülke olası savaşta hangi pozisyonu alacak.

Rusya direniyor bu düzen karşısında.

Amerika da Türkiye’nin aktör ülke rolünü benimsemiş Afrika içlerine kadar hatta Gine körfezine kadar Türk askeri gücünü eğitim amaçlı da olsa konuşlanmasını sağladı.

Savaş Transatlantikçilerle, Şanghay Beşlisinin güç dengesi savaşı ve onların stratejik hamleleri.

Biz ekonomimizi güçlendirirken devletin gelecek beş yıl içinde kurumsal devlet anlayışı kurumsal adalet ve anayasal iktisat sisteminin sosyal devlet anlayışında güçlenmesini sağlarken kendi her alanda yükseltmelidir.

Kayıtsız para aklayan ülke konumun dan bir an önce kurtulmalıdır.

Amerika Türkiye için önemli yok sayamayız Rusya ile ilişkileri dengelerken Amerika ile bulunduğumuz ülkelerdeki ilişkilerimizi ortak zemine oturtturmalıyız. Amerika’sız o ülkelerde uzun süreli bir sonuç alamayız.

Aslında kitap yazmamız lazım o kadar iç içe Algoritmik Stratejik konular var ki açmak lazım burada noktalıyoruz.

Bu arada Çin herkesle işbirliği politikası güderken Amerika tek devlet anlayışı ile ulus devlet kavramını asimile  ederek Çin’i çevreleme gayretinde.

Çin finalde önemli ve istilacı bir güç.  Çin ile küçük devletler tek başına baş edemez. Tehlike ilerde var mı var.

Türkiye’nin bu bölgede içerde güçlü olması için dört faktör gereklidir.

1-      Ekonomik güç

2-      Sosyolojik ortak kültürün yükselişi

3-   Din sosyolojisi ve din felsefesinin yöneticiler tarafından eğitiminin alınması ve toplumun  inanç sistemine saygı duyularak laik muhafazakar sistemle  devlet yönetilecek

4-      Askeri teknoloji savunma sanayi gücü, etkin askeri güç veya profesyonel askeri personel kümülatif bakarsak caydırıcı güç.

Kısacası devletleri yönetenler ayakta kalmak için sonradan milli olmayacak Toplum eğitim ve huzursal refahla  milli olur. Ulusal ölçekte huzursal refah bu dört maddedir.

Bu dört madde öncelik olursa cahillik ortadan kalkacaktır o zaman tehlikeli örgütler algı ile ve şartlı refleks yöntemi ile topluma dönüşemeyecek toplum başkalaşmayacak, tekamülde genleri bozulmayacak özeti bu.

Burası Türkiye ne bayrak, ne vatan, ne iman aslında inanç ne de laikliğin muhafazasında kurumsal anayasa yok sayılamaz aksi taktirde sana ne dayatılırsa o, oda kanlı mı olur kansız mı dönemine bakmak lazım özeti bu.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Demirhan Durmuş Çelen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.