YAHUDİLER NEDEN GÜÇLÜ VE ZENGİN

Roma İmparatoru Titus Livus MS 70 Yılında Kudüs’te isyan çıkartan Yahudilerin üzerine güçlü bir ordu yollayarak onları yendi. Daha sonra’ da bir kısmını Roma’ya Avrupa’ya ve hakimiyeti altındaki topraklara dağıttı. Ortadoğu’da az bir nüfus bıraktı. İşte ondan sonra Yahudiler Dünya Ticaretini ele geçirmeye başladılar. Zenginlikleri ile imparatorların ve kralların yanında devlet görevlerine girdiler. Gizli bir şekilde ülkelerin ekonomilerine damga vurdular.

Yahudiler için en önemli olay Kolomb’un Amerika Kıtası’nı bulmasıdır. Kolomb yeni bir kıta bulduğunu anlamadı ama Amerigo Vespucci bunu buldu. 1501 Yılında ABD kıyılarına giden Vespucci bu toprakların yeni bir kıta olduğunu ilan etti. 16 Yüzyılın başlarından itibaren sömürgeleştirilen ABD Topraklarına Avrupa’dan göçler başladı. Yahudiler’ de bu ülkeye gittiler. Amaç yeni Kudüs’ü kurmaktı. ABD İngiliz Sömürgesi iken 1776’da isyan ederek özgürlük savaşı başladı. George Washington savaşı kazandı. 1783’deki Paris anlaşması ile İngiltere ABD’yi tanıdı. Devleti kuranların büyük bölümü Yahudi ve Mason’ du.

Washington’dan bugüne kadar gelen tüm ABD Başkanları Filistin’de bir İsrail Devleti’nin kurulmasına sıcak baktılar. 1. Dünya Savaşı’ndan sonra İsrail Devleti kurulmak üzere iken, araya giren 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ülke kuruldu.

ABD-İngiltere-Fransa ile tüm ülkeler İsrail’i tanımaya başladılar. 1948’den beri İsrail ordu kurup Filistin’de topraklarını genişletti. Bugün Gazze’deki katliama karşı çıkan milletlerin devlet yöneticilerinin İsrail’i desteklemeleri ‘de Yahudilerin ne kadar güçlü olduklarını gösteriyor.

1948’den beri bir ordu kurup savaşamayan Filistinliler geri planda Yahudi Tarihini bilmiyorlar. Onların gücü ve zenginliği muhteşem düzeyde. Araplarında pasifliği ayrıca 1.5 Milyar İslam Dünyası’nın tepkisizliği gözler önünde duruyor. 

Yahudilerin zenginliğinin perde arkasını’ da açıklayalım:

Dünyada yalnızca 15 milyon Yahudi var; Amerika'da 7 milyon, Asya'da 5 milyon, Avrupa'da 2 milyon, Afrika'da 100 bin Musevi yaşıyor... Peki ne kadar Müslüman var? 1,5 milyar Müslüman; İyi ama Yahudiler Müslümanlardan niçin 100 kat daha güçlü ve daha zengin ve daha eğitimli ve daha mucitler?  

YAHUDİ BİLİM ADAMLARI

Bilim adamı Albert Einstein, Psikanalizin babası Sigmund FREUD Komünizmin babası. Karl MARKS.  İnsanlığa zenginlik ve sağlık katmış Yahudiler Benjamin Rubin insanlığa aşı iğnesini armağan etti. Jonas Salk ilk çocuk felci aşısını geliştirdi. Gertrude Elion lösemiye karşı ilaç buldu. Baruch Blumberg Hepatit-B aşısını geliştirdi. Paul Ehrlich frengiye karşı tedaviyi buldu. Elie Metchnikoff bulaşıcı hastalıklarla ilgili buluşuyla Nobel ödülü kazandı. Gregory Pincus ilk doğum kontrol hapını geliştirdi. Bernard Katz nöromasküler iletişim kaslarla sinir sistemi arası iletişim alanında Nobel ödülü kazandı. Andrew Schally endokrinoloji metabolik sistem rahatsızlıkları, diyabet, hipertiroid tedavilerinde kullanılan yöntemi geliştirdi. Aaaron Beck Cognitive Terapi’yi akli bozuklukları, depresyon ve fobi tedavilerinde kullanılan psikoterapi yöntemini geliştirdi. Gerald Wald insan gözü hakkındaki bilgilerimizi geliştirerek Nobel ödülü kazandı.

Stanley Cohen embriyoloji embriyo ve gelişimi çalışmaları dalında Nobel aldı. Willem Kolff böbrek diyaliz makinesini yaptı. Peter Schultz optik lif kabloyu, Charles Adler trafik ışıklarını, Benno Strauss paslanmaz çeliği, Isador Kisse sesli filmleri, Emile Berliner telefon mikrofonunu, Charles Ginsburg ilk bantlı video kayıt makinesini geliştirdi. Stanley Mezor ilk mikro işlem çipini icat etti. Leo Szilard ilk nükleer zincirleme reaktörünü geliştirdi.

Son 100 Yıl içinde Yahudiler sadece Bilimsel alanda 104 Nobel Ödülü kazanırken, 1,5 milyar Müslüman neden yalnızca 3 Nobel kazandı

Yahudiler niçin bu kadar yaratıcı ve neden bu kadar güçlüler? Yahudi inancına bağlı ve küresel çapta büyüyüp tanınmış bir millete karşılık Filistin’ lileri ve Arap Ülkelerini görünce İsrail’in neden katliam yapmasına dünya devletlerinin ses çıkarmadığını anlayabilirsiniz.

TV’lere çıkan Akademisyenlere tavsiyem: Kitapçılara veya Sahaflara gidin 3-5 tane Yahudi Tarihi üzerine kitaplar alın ve okuyun. Bilgiler orada daha çoktur…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Bektan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.