İSRAİL’İN 2025 PLANLARI

2000 senesinde ABD İstihbarat Örgütü CIA hazırladığı bir rapor’ da 2025 yılına gelindiğinde Ortadoğu’da İsrail Devleti’nin zor durumda kalacağını hatta yok olacağını yazdı. Ortadoğu ‘da İsrail ABD için çok şey ifade eder. İncil’deki kehanetlere göre İbrahim’in Çocuklarının ülkesini denizaşırı elçiler atayan bir ülke kuracaktır. 1820’de İncil’deki bu kehaneti çözen rahipler Yahudi Örgütleri ile ortaklaşa çalışarak bu devletin kurulması için start verdiler.

ABD’de seçilen her başkan ise bu olaya sıcak baktı ve en sonunda 1. Dünya Savaşı çıkartılarak İmparatorluklar yıkıldı. Ortadoğu’ya hakim olan Osmanlı İmparatorluğu’ da parçalandı. İngilizler Filistin’e girdi. Kudüs alındı.

19 Yüzyıl başlarından beri gizlice toprak satın alan ABD ve Avrupa’ lı Yahudi zenginler sayesinde İsrail’in kuruluşu için alt yapı hazırlandı. Göçler yapıldı. 2. Dünya Savaşı sonrasında hızlanan İsrail Devleti’nin kuruluşu ancak 14 Mayıs 1948 günü gerçekleşti. Bu arada Yahudilerin Filistin’de bir devlet kurmalarına önceleri sıcak bakan İngiltere savaş sonrasında bu düşüncesinden vaz geçti. Bölgeye gelen Yahudiler silahlanarak İngiltere ile savaşmaya başladılar. 1945-1948 arasında İngiliz Ordusuna saldırılar düzenleyen hatta üst düzey subaylarını öldürdüler. Savaş sonrası ekonomisi bozulan İngiltere en sonunda Kudüs ve Filistin’den çekilmeye karar verdi. 14 Mayıs günü çekildiklerini açıkladı. 16 Dakika sonra ise İsrail Devleti’nin kurulduğu açıklandı.

Bu karara kızan Araplar ile İsrail’ liler arasında savaşlar başladı. İsrail Ordusu bugün Filistin’e yaptığının benzerini 1950 ve 1960’lı yıllarda da yapmaya başladı. Binlerce Arap’ı öldürdüler. Köyleri basarak katliamlar yaptılar. 1967 Yılı geldiğinde 6 gün savaşı ile topraklarını genişletti. 1973 Yom Kipur Savaşı ile daha fazla toprak kazandı.

50 yıldan beri Ortadoğu’da Şiddete karşı Şiddet Felsefesi uygulayan İsrail en büyük desteği Amerika ve Avrupa Devletleri’nden almaktadır.

2000 Yılında yazılan rapor’a göre İsrail nasıl gücünü ve topraklarını korurdu? Çevresi düşman Ülkeler ile çevriliydi. Mısır’ın saldırmasını önlemek için ekonomik olarak her yıl milyarlarca dolar ülkeyi yöneten devlet başkanına verilmeye başlandı. Hüsnü Mübarek böylece 1973’den beri savaşı düşünmedi.

İktidardan gittikten sonra önce Mursi geldi. Kısa süre sonra onu deviren Sisi oldu. Körfez Ülkeleri ve ABD’den gelen destek paraları ile Filsitin için savaşmayı düşünmeyen ülke oldu. Sisi’nin tavrını görüyoruz.

Irak’ın başında 1991’deki körfez savaşı’ n dan sonra Saddam Irak’ta hala güçlü durumda idi. 2003’de Biyolojik ve Kimyasal Silahlar üretiyor gerekçesi ile Irak işgal edildi. Yerle bir oldu. Saddam devrildi. Irak artık İsrail için bir tehdit olmaktan uzak kaldı.

En büyük sorun Suriye oluyordu. 2011 Ağustos ayında Rus Üssünün genişletilmesini fırsat bilen ABD ülkede iç savaş çıkarttı. Böylece Suriye bugünkü duruma geldi. İsrail için tehdit olmaktan çıktı mı? Evet çıktı.

Türkiye’de bu arada unutulmadı. Suriye’de bir PYD/YPG Örgütü kuruldu ve Suriye’de bir Kürt Devletinin kurulması için ABD askeri destek vermeye başladı. Bu destekte bugün’ de sürüyor.

Ürdün’e gelince 1970’lerde Filistin’ li Mültecilere kapılarını açan Kral Hüseyin bu kararının ardından pişman oldu. Çünkü bu mülteciler ülkede sorun çıkardılar ve isyan ettiler. Ürdün Ordusu en sonunda bu mültecileri ve Filistinli Militanları ülkeden kovdu. İsrail ve Filistin ile sınır komşusu olan Ürdün İsrail savaşmayı hiçbir zaman düşünmedi ve düşünmüyor.

Suudi Arabistan’a gelince Suudi Kraliyet Ailesi ABD ve İsrail’e bağlı olduğundan 1967 ve 1973 Savaşları’nda İsrail ile savaşmadı.

Sonuç’ ta İsrail’in 2025 yılında zor durumda kalması imkansız oldu. Bu gün Suriye-Irak  güçlü bir şekilde hala varlıklarını sürdürüyor olsalardı, İsrail Filistin’de katliam yapamazdı. Savaş başladığında dünya devletlerini kontrol eden İsrail büyük destek aldı. ABD ve AB Ülkelerinin yöneticileri İsrail’in yanında yer alırken, halkın büyük bölümü katliamlar için tepkilerini yürüyüşlerde, Medya’da ve Sosyal Medya’dan gösteriyorlar.

Organizasyon ve Planlar yapma konusunda tarih boyunca başarılı olan Yahudiler İsrail’in varlığını 75 yıldır sürdürüyorlar. Bu sürer gider.   7 Ekim’den bu yana savaş suçları işleyen İsrail’i hiç kimse durduramıyor. Acı olan gerçek budur…

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Bektan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.