KATİL İSRAİL SADECE ÖLDÜRÜYOR!

Katil İsrail devleti, Gazzelileri kuzeyden güneye göndererek daha güvenli bölge diye kandırdı. Hâlbuki bu planının sadece bir parçası idi.

Şimdi de güneyde katliamlarına devam ediyorlar.

Yaşlı, çocuk, kadın, erkek ayrımı yapmadan öldürüyorlar.

Teknolojik üstünlüklerini Hamas’a karşı değil de sivil insanlara karşı kullanıyorlar.

Bu katil devlet tarihi geçmişine baksa gerçekleri görecek ama Allah’ın lanetini aldıkları için gözlerindeki perde gerçekleri görmelerini engelliyor.

Herkesin bildiği Alman Führer’i Hitler büyük bir Yahudi katliamı yapmış ‘’ Gün gelecek bana bir Yahudi daha öldürmediğim için kızacaksınız’’ demiştir.

Bunun öncesinde Yahudiler İspanya’da da çok büyük sıkıntılar çekmiş yine yardımına Osmanlı koşmuştur.

1490 yılında İspanya’da kurulu olan Gırnata Krallığı yıkılarak yönetimi İspanya’nın Katolik Kralı Ferdinand ile Kraliçe İzabella devralmıştır.

Gırnata Sultanı Ebu Abdullah, gözyaşları arasında İspanya’dan uzaklaşırken ağlıyordu. Bunu gören annesi şöyle azarlamaktan kendini alamadı:

“Ağla alçak ağla! Erkek gibi vatanını savunamayana kadın gibi ağlamak yaraşır.”

Bu yenilgi sonrası, İspanya’da bulunan sadece Müslümanlar değil, Müslümanlarla beraber yaşayan Yahudilerde çok büyük sıkıntılar yaşamaya başladılar.

Yahudiler her ne kadar Hristiyan olduklarını ifade edip Hristiyan gibi yaşamaya çalışsalar da çok büyük zorluklar içerisine girdiler.

Egice Başpiskoposu’nun çalışmalarıyla başlatılan Yahudi aleyhtarlığı, (1391) çok sayıda Hıristiyan papazın da destek vermesiyle tüm ülkeye yayıldı.

Bir süre sonra papazlar, kendilerine “Marrano” (dönme) dedikleri Yahudi asıllıların Hıristiyanlıklarından şüphe etmeye başladılar. 1464 yılında devlet ile kilise bir araya gelerek Yahudi asıllı Hıristiyanların gerçekten Hıristiyanlığı kabul edip etmediklerini test etmeye karar verdi. Bu amaçla üç kişilik bir engizisyon heyeti oluşturuldu ve mahkemeler kuruldu. Çok sayıda Yahudi ağır şekilde cezalandırıldı. O dönemde baş engizitör olarak tayin edilen Thomas de Toquemada’nın kararıyla pek çok Yahudi yakıldı. En son Kraliçe İsabella’nın kararıyla 31 Mart 1492 tarihinde bütün Yahudilerin İspanya’yı terk etmelerini isteyen bir ferman çıkarıldı.

İspanyadan kovulan Yahudiler kendilerine yurt arayışına girdiler. Lakin Avrupa’da çaldıkları tüm kapılar yüzlerine kapandı. Onlara kapısını açan sadece Osmanlı oldu. Bu Yahudilerin yüz elli bin kadarını Osmanlı kabul ederek onları Selanik’e ve İstanbul’a yerleştirdi.

Diğer Yahudiler de sonraki süreçte Polonya ve Rusya üzerinden yine Osmanlı topraklarına, akrabalarının yanlarına sığınmışlardır. Çok az kısmı Rusya, Polonya ve Ukrayna’da kalmıştır.

Sadece bu olay bile Yahudilerin Osmanlıya karşı çok büyük bir vefa borcu olduğunu göstermektedir. Osmanlı’nın eski toprakları olan Filistin halkı, sadece bu durum nedeni ile el üstünde tutulması gerekirken, bugün Katil İsrail’in kan gölüne çevirdiği bir açık hapishane olmuştur.

Şunu açıkça ifade edelim; Yahudiler açısından, tarihi şevkat ve merhametin tek kapısı olan Osmanlı, yine Yahudilerin azgınlıklarının ve merhametsizliklerinin en doruk noktaya ulaştığı anda Allah’ın onlara söylediği ‘’ şiddetli azap’’ın uygulayıcısı olacaktır.

Bunu bilen Yahudi toplumu özellikle Osmanlı ve onun soyu olan Türkler üzerinde hesap yapmaktadır.

Ancak, Allah’a başkaldıran bu katil devletin galip gelmesi mümkün değildir ve Allah nurunu tamamlayacaktır.

Selam ve dua ile Allah’a emanet olun.

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Sarıdiken - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.