HAKK SÖYLEYENİ YAŞATMAZLAR

Öyle kimseler ki insanlardan GISTı (ince ayar şey adalet) isteyeni yaşatmazlar. Bakın adalet var, Adalet var. Kıst ince ayar, son üst ayar bir adalet. Onu emreden, onu düşünen, onu yapan, onu tavsiye edenleri katlederler.

Onları o gatilleri elim bir azapla müjdele. Onlara müjdeler olsun. Onları elim bir azap bekliyor. Zalimler için yaşasın cehennem. Dercesine zalimler için, gatiller için.

Bunun hemen önünde Nebi'leri katledenlerden bahsedilir. Allah'ın ayetlerini yalanlayıp, nebileri katlederler, o daha bir üst çerçeve, nebileri katlediyorlar. Öyle bir düşünce sistematiğine giriyorlar ki, öyle bir tuzağa, işte ilk nebi, Adem Aleyhisselam. Onunla çatışan ilk iblis. Ve kendi üstenci. Adeta yani ben birinci sınıf Allah beni özel yarattı, sen ikinci sınıfsın diyerek. Peki buna kim karar verdi? Seni ateşten yaratan, onu çamurdan yaratan Allah böyle mi dedi? Demedi. Ama sen Allah'ın arazisinde caka satıyorsun. Ona saygısız haşa. O ne buyurdu? Üstünlük takva iledir. Rabbe saygıdadır, üstünlük doğruluk, haklılık. Adalettedir, gısttadır. İnce ayar adalet yapandadır, kaba sava bir adalette değil. İzafi indi adalette değil.  

O iblisin davası bakın o üsttencilik ve kendine göre bir din algısı devlet algısı düzen algısı üzerinden bir çatışma halen devam ediyor. Nebileri katledenleri aklınıza gelince kim geliyor aklınıza? İşte o günde Yahudilerin, en başta Zekeriya, Yahya, Aleyhisselamı şehid etmeleri ve Isa as'ı da çarmıha germe teşebbüsleri vesaire. Ne dediler? Biz üstün ırk. Ey Allah'ın Rasulü nebisi eğer sen bunu kabullenip böyle bir din, ihdas etmezsen böyle bir din uydurmazsan demeye getiriyorlar. Biz seni öldürürüz, öldürürüz diyorlar ve öldürüyorlar. Peki bu nebileri katledenler din adamı devlet adamı. Dini tayfa, devlet tayfası. 

Bu haydutlar o nebilerin izinden giden ince ayar adaleti isteyen şahısları hatta bebekleri rahat bırakır mı? O Ğazzedeki bebekler geliyor akla. Bu gün neyi haykırıyor o bebekler? Ey yahudilerden türedi siyonist çete. Sen eşkıyasın. Sen Allah'ın sistemine muhalifsin, sen devleti de dini de suiistimal ediyorsun, bu adalete aykırıdır. Bu kısta aykırıdır. Ama dünyada bakın ekranlarda, onun, devletinin ülkesinin çıkarı,  çıkarını gözetecek mantıklı vesaire. Olur mu öyle, orman kanunu. Yani herkes o zaman ülkesini çıkarı diye başkalarına zulmetsin. Var mı olur mu öyle şey. İşte Amerika desin benim ülkemin çıkarı. Benim savunma hakkım. Ta gelsin buralara. Burada senin savunma, direnme, korunma hakkın olmasın. O kendi çıkarını buralarda arasın. Senin burada direnme korunma hakkın olmasın. Yaşam hakkın olmasın. Var mı böyle bir adalet?  

İşte bu adaletsizliğe karşı haykıran o bebekleri bile katleden anlayış nebileri katleden bir anlayış. Aynı bakın o deli ve dini tayfalar. Bazı dini tayfalar da böyledir. Yani indirilen din değil de uydurulan o din kisvesiyle daha başka tarikler, yollar, mezhepler, meşrepler mümkün. Nasıl Hristiyanlık ayrışan bir cemaat ve tarikse Yahudilik de öyle. Daha önce ayrışmış İslam'dan, bugün de olur olabilir demektir. İşte bunların kafalarında oluşturdukları anlayışa eğer birisi çomak sokuyorsa, olanları görüyorsunuz.  

Dünyadaki emperyal sistemler bu anlama işte Hristiyanlık evanjelizm. Amerika onun üzerinden yürüyor. Yani bu coğrafyayı orta bölgeyi işgal ederken adeta o bu şu Bush ne dedi, Allah'ın emrini icra ediyoruz dedi haşa. Haşa şuna bak şuna bak. Şu andaki siyonist te aynı şeyi söylüyor. Bunu küçültün, içeriye doğru çekip gelin aynı şeyleri görebilirsiniz, dini sözde tayfalardan, Yahudileşen, Hristiyanlaşan veya onlar gibi ruhbanlaşan veya tuğyanileşen, azgınlaşan, fasiştleşen yapılar aynen, İsa gibi onun Yahudilere dediği gibi, ya siz Musa'nın getirdiği kitaba da uymuyorsunuz. O davaya İslam'a uymuyorsunuz. Sizi oraya davet ediyorum deyince İsa'nın başına gelenleri görüyoruz değil mi? O Yahudi çeteyle o günün Roma’sını, devlet gücünün çetesi, el ele verip katletmeye kalktılar İsayı as. 

Bu aynen devam edecektir. Şu anda en basit içimizde, işte Diyarbakırlı Ramazan  Hoca bilmem ne. Ne diyor? Ya bu tarikler, bu gruplar, meşrepler. Evet, bunların çoğu diyor bakın. Çoğu tahrif edilmiş. Muharref hurafe. Daha önce Hristiyanlık, Yahudilik gibi. Onlar kadar değilse bile bunlar dahi aynı yola girmişler ve böyle gidiyorlar. Bunlara karşı ayık olalım. Dikkatli olalım. Allah'ın yasalarına bakalım. Allah'ın meşruiyetine bakalım. Bireyleri şahısları, şucuları, bucuları şu cemaati bu meşrebi değil Allah'ın ilkeleri bizim için ilke olsun. Yaratan yönetsin diyor. Yoksa Yahudilik ve Hristiyanlık gibi aynen hem bu dünyamız fırkalaşır, bölünür, bölünür ve eşkıyalığa dönüşür hem de ahirette avucumuzu yalarız. Buna karşı hakaret etmeden uyarıcı bir şekilde söylemek kime dokunur? İşte bu çetelere bakın burada işte bazı güncel olaylar. 

İşte Rusya’sı, Amerika’sı, Çin'i, Siyonizmi. Onların bir de her bölgedeki yerli uzantıları. İşbirlikçileri yani şu anda yani Filistin'de de aynı şekilde Türkiye'de de yıllarca yaşandı. Yani bu zihniyet hem birinci dünya savaşı çıkardı, Osmanlı yıkıldı. Sonra peşinden. İkinci Dünya Savaşı Siyonizm kuruldu, İsrail kuruldu. Şu anda da onu yaygınlaştırmak için başka bir şey 3. Dünya savaşı başlatıyorlar. Ve her ülkede Kurtuluş savaşında bile bunu ülkemize yansıtan o zihniyetin Avrupa'daki batıdaki uzantıları sonra onlar da birilerini korkutarak, zorlayarak, özen direnerek teslim alarak, şantajlarla, tehditlerle  bu tür şeyler de yapıyorlar. Şantaj dediğimiz kumpaslar Gur'anda kend diye geçer. Her türlü yolu deneyerek ülke yöneticilerine ve cemaatlere nüfuz ediyorlar.  Arap ülkelerine kıpırdamayın. Karşımıza çıkmayın. Yoksa tahtınızı altınızdan çekeriz. Çünkü sistemi de kurmuş. Ekonomik olarak da siyasi olarak da. Mesela bu tuzakların bize dokunmayacağını nereden bilebilirsiniz? Bunların başka planlarını olmayacağını nereden bilebilirsiniz? Nereden bu mümkün mü?  Çekip gitse bile yine projesini devam ettirmeye gayret edecektir. Ve bunların uzantısı ve bakın birçok devlete, tarikatta sızmış. Tarikullah eyvallah. Ne diyebiliriz Eyvallah baş üstüne. Fakat şu biliniyor, bu deklere ediliyor. Yani siyonizmin bulaşmadığı tarikat yok. Bir şekilde kullanıyor. Dolayısıyla bütün bunlara karşı ayık olmamız lazım. Dikkatli olmamız lazım. Yani hem ahiretimiz için. Hem de dünyamız için. 

İşte bir mütevazi bir insan Diyarbakırlı Ramazan Hoca. Diyarbakır'da başlıyor davete, İstanbul’a gelmek zorunda kalıyor. Ve gördüğünüz işte yani ne hallere maalesef.  Ve onlar aynı zamanda orada burada taksiciyi, ötekini de, berikini de katleden ve kendi batıl beşeri ideolojisine uymadı diye bu tür faşizan bu tür eşkıya terör odakları hep olacaktır. Dışarıda da olacaktır. Belki dışarıda daha emperyal büyüğü içeride de bunların uzantıları. Ve bunların duayeni de iblistir, Ademle başlatılan mücadeledir. Bunlara karşı ayık olmak dinimizi, ülkemizi, halkımızı bunlara karşı uyandırmak ve dakik ve dikkatli olmak ve geleceğimizi ve günümüzü bunların kirli düşüncelerinden, kirli projelerinden, planlarından korumak icap eder. Ha Allah üstüne düşeni yapar. Ne diyor? Tebşir müjdele elim azapla. Bir azab ü eliym. Onları elim bir azapla müjdele. Hem din adına bunu yapanlar hem devlet adına bunu yapanlar hem de her ikisini birden kullanarak siyonizmde olduğu gibi insanların hayatını tehlikeye, sıkıntıya sokan, onların mağdurların üç günlük dünyasını yani çekilmez hale getiren, Allah'ın kullarına Allah'ın arzını dar eden bu tür odaklarla karşı Allah tehdidini koyuyor. Bunlar hesapsız kalmayacak. Bunların defteri dürülecek. Asla ihmal yok, onlar da bilsin biz de biliyoruz zaten. Bu hesap görülecek en üst mahkemeye, ilahi mahkemeye er geç yansıyacak o ayrı. Ancak biz bugünü de onlara heba edemeyiz. Bu bizim imtihanımız Allah’ın değil. Onun için ayıkıp Kur'an'ın aydınlatmasıyla, Gur'an'ın inzarıyla uyurma uyarmasıyla bunlara karşı ayık olmak durumundayız. Dikkatli olmak durumundayız ve bunların oyunlarına, tuzağına ne biz gelelim, ne çevremizdekiler ne ülke ne insanımız?  

İnşallah bu beyanatlarımız herkese rehberlik etsin. Her şeyi böyle, besmele çekerek, yani besmele diyerek Allah adına mı ve ilahi usulle mi diyerek dikkatli ilerlemek gerek. Bir defa ilahi  ölçümleme. Allah adına mı, o yolla mı diyerek, bunu yaparak üfleyerek her şeyimizi yürütelim. İnşallah Allah onların hesabını görecektir. Bizim mükafatımızı da verecektir. İnşallah bu hassasiyete götürürsek hem şu dünyada bir rahat yüzü görürüz, hem gelecek ahirette. Hem iç hem dış düşmanlara karşı hem bedenimizdeki hem mahallemizdeki hem de dünyadaki düşmanlara karşı daha korunaklı, dayanaklı hale geliriz ve geleceğimiz de inşallah cennet olur, İslam olur. Allah'ın muttaki, rabbe saygılı kullarıyla, nebileriyle, şehitleriyle birlikte oluruz. 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Arslan / RABBİYATCI - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.