GAZZE SAHASI İSRAİLE KAPATILSIN

Askerlik demek hakikat için Allah için nöbet tutmak, direnmek demek. Şu anda Gazze'deki bebekler, yetimler, kadınlar, çocuklar sivil ve guva i milli olarak bunu gerçekleştiriyor. Bizim de en azından buna kelami bir şahitliğimiz olsun diyerek diyoruz ki bir sesimizi yükselten bir sedamızı yükselten Selamı seda'mızı yükseltenin barış payına bir söylemimiz olsun, ki duruşumuz olsun.

Yarın Allah katında ''sırf Allah için askerlik yaptın mı'' sorusuna aslında 3-5 dakika şahitlik ederek, mazlumlar için, Allah için gazete köşelerinde, meydanda, insanlık önünde bir duruşumuz olmuştu, en azından diyebilelim inşallah. Safımız belli olsun. 

Bakın şu anda 4 ay geçti, beşinci aya dolanıyoruz. Ğazze deki yetimler, çoluk çocuk, kadın kızcağız her şeye rağmen açlığa açıklığı, ilaçsızlığa, en kirli siyonist vahşete direniyor. Çoğu çocuk. Büyük dayanışma, hiç olmazsa bu dayanışma için Türkiye’den, biz de onlara buradan sesimizi yükseltelim. İstanbul Müslümanları olarak olarak bir şeyler diyelim. Turisti bile buna sahip çıkıyor. Biz yabancı turistten daha turist olmayalım. Olaya Fransız kalmayalım. Batısı, Amerika'sı Avrupa'sı, doğusu ses çıkarıyorken biz susamayız.

Onlar bile vicdanen mazlumun yanında yer alırken, onları destekliyorken biz en azından namazdaki kıyam gibi duruşumuzla bu yetimlere ses verelim, onların sesi olalım yanlarında olduğumuzu cümle âleme hissettirelim ve bu duyguyu verelim. Bu duyguyu yetimlere, bebeklere geçirelim inşallah, onları köleleştirmek isteyen İsrail ve soykırımı yapmak isteyen eşkiyaya itarızımızı yükseltelim.

Avrupa ve Amerika'nın desteğiyle beraber siyonizm, isa katiliyle sözde İsacılar el ele vermişler, İsa'nın bebeklerini, kuzularını, Muhammed’in as, çocuklarını katletmeye kalkıyorlar. Katil ABD, katil İsrail. Avrupa haçlıları, İsa as gatil siyonist haçlıya desteğe gelir. Haçlılar bugün aynı duygularla, eskide olduğu gibi. El altından destek vererek kimi açıktan destek vererek kimi susarak buna destek oluyorlar. Biz de bu suça ortak olmadığımızı ilan ve ifade etmek için buraya yazıyoruz. Ne yaptığımız, safımıza şahit olsun melekler, şahit olsun cümle alem, şahit olsun.  

En azından biz bu suçu ortak değiliz diyoruz ve elimizden geldiğince boykot ederek, onların mallarını alıp onları kazandırarak değil. Dolaylı destek olmayalım. Yerli malları alarak, neticeye bakarak bu ürünlerden kazananlar kime hizmete ediyor diye. Sadece anlık fiyat ve mala bakmadan. Hani bir araç alırsın da, yakıtına bakarsın. Servisine bakarsın, parça parasına bakarsın yani geleceği de düşünürsün, onun gibi alışveriş yaparken sadece anlık fiyata değil, kaliteye değil aynı zamanda bu uzun vadede getirisine götürüsüne bakarsın.

Kime hizmet ediyor, hangi şeytanlıklara bu para gidiyor, diye düşünmemiz lazım? Gerçek alışveriş, karlı alışveriş bu. Doları boykota devam, cebinizde bulundurmayalım. Onun yerine gerekirse altın sertifikası ve TL'mizi kullanalım. Şu anda daha da önemlisi kendi içimize dönerek diyoruz ki halk olarak biz bunu yapalım. Devlet te yapar.

Arabından Türkünden isteyelim, Avrupa, Asya, doğulusundan, batılısından hem örnek olup hem onlardan da isteyelim. Oradaki vicdani hareketleri de örnek alalım. Örnek olalım. Onları da alkışlayalım ve sonra dönüp diyelim ki halen devam ediyor, acil hemen şimdi  soykırımı durdurun ve şimdi ateşkes diye bir halkların feryadı duyulsun gök kubbede. Dünya çapında eylem günleri...

Azerbaycan Konsolosluğu peşinden arap konsolosluklarına diyeceğiz ki, nemruti ateşe odun taşımayın,  onlara petrol vermeyin diyeceğiz ve dönüp kendi hükümetimize diyoruz ki, bir taraftan petrol de Azerbaycan'dan Türkiye kanalıyla geçiyor. Buna karşı hükümetleri uyarıyoruz, Türk hükümetlerini. 

Onun dışında da diyoruz ki, şu anda nasıl Amerika Avrupa halka rağmen bir soykırıma destek oluyorsa biz de önleyelim. Ğazzeli kadın kız, biz Türkiye’yi iyi bilirdik, mazlumun mağdurun yanında bilirdik, bölge ülkelerinin abisi bilirdik. Beş ay oldu neredesin Türkiye, Gazze’ye gelmez oldun. Umutlarımız kırıldı. Gazze’li kız çocuk, Recep Tayyib amca bizi kurtarır sanmıştık, aylar oldu gelmedi. Ben ona küstüm. Allaha şikayet edeceğim onu diyor. 

Bir donanma indir, yardım olsun, savaşı durdursun, barış İslam gücü olsun, önleyici müşterek güç. Hava sahasını eşkiya İsrail’e kapatın. Terörist çetenin rahat hareket etmesini önleyin. Frekans karıştırıcı falan. Önleyici güç olun. Kuzey ırak, kuzey Suriye nasıl uçuşa yasak bölge olduysa, Ğazze hava sahası uçuşa yasak bölge ilan edilsin. İsrail uçaklarının serbest dolaşımı, bombalaması önlensin. Yeter artık. Bunlar şer olunca, batılı yapınca olur da, hayr olunca biz yapınca olmaz mı? Dünya beşten büyüktür diyelim, soykırım desteklenemez, ateşkes veto edilemez deyip BM sekreter ve sağduyulu devlet ve halkları yanımıza alıp bunu yapalım. 

Hülasa, Ğazze hava sahası İsrail’e kapatılsın. Uçuşa yasak bölge ilan edilsin. Yeter artık, can boğaza çoktan dayandı.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Arslan / RABBİYATCI - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.