İSLAM DARBE KARŞITLIĞI

Şu ana kadar bakılmamış bir perspektiften olaya yaklaşmak istiyorum. Aslında darbe sorununa köklü bir çözüm üretilmesi lazım. Sadece Türkiye evsafında değil dünya evsafında. Bu aslında küresel bir projedir. Çağlar ötesi bir projedir. Aslında iblisin atamız Adem’le mücadelesinin, hak batıl mücadelesinin günümüze yansımış halidir.  

Bunun deruni boyutlarını okumazsak tam doğru bir teşhis ve doğru bir tedavi yapamayız. Onun için biz burada semitizim faşizm dedik. Ve Allah kitabında ilk emir, dünyanın darbeci, zorba, dikta cunta adına okuma onun adına talimat yapma buyuruyordur. Bakın Üniversite demek üniversal, evrensel, alem şumul, ilahi değerler üzerinden okuma yapmak demektir. Kaldı ki darbeci sistemde üniversite rehberleri rektörleri onun hocaları ne öğretti, insanları köleleştirmeyi. Köleleştirme ikna odaları. Onlar aslında siyonist emperyal sistemin ajanlarıydı. Onlar hoca falan değildi. Bir eğitim değil, köleleştirme yaptılar.  

Allah kitabında bunun kodlarını veriyor. Ilk emir tuğyani darbecilerin gösterdiği gibi değil. Allah'ın gösterdiği gibi okuyun. Ilk emir. Peki ilk yasaktan hiç bahsedilmiyor. İlk yasak o tağiye, zorbaya, darbeciye, cuntacıya itaat etme. Onu destekleme, ona karşı suspus olma demektir.  

Peki ilk soru ne Gur'anda. Allah kitabındaki ilk sorusu ne ilk sorusu.  O tağiyi, zorbayı, darbeci, diktacıyı, faşisti, emperyali, satanisti, siyonisti gördün mü? İlk soru bu. Niye? Onu görecek, onu bilecek, onu tanıyacak ve ona itaat etmeyecek. Ona yar ve yardımcı olmayacak. Aslında İslam küresel emperyalizme ve  yerli işbirlikçisi faşist emperyalist veya şucu bucu, laikçi anlayışların despotizmine karşı insanları korumanın kitabıdır. İnsanları korumanın rehberliğidir. Bütün Nebiler de bu sultalara bu tasalluta karşı ve rızasız hükümranlığa karşı bir muhalefetin adıdır. 

Firavunlara, nemrutlara, ebu cehillere  karşı bir direniş dayanışma salasıdır. Ve bugün bu faşist emperyalizmin, satanizmin taşeronu tetikçisi, emperyal yansıması siyonizmdir. Ve siyonizm bunun beyni. Satanizmin gövdesi Avrupa'da Amerika'dadır. Görmez misiniz? Hani o Anglo sakson laikçiler bile, madem laikçilik bir güzel bir şey de niye kendileri laik değiller? Hepsi biz siyonistiz dediler. Siyonizm en radikal dinciliktir. Siyonizm hem de beşeri batıl bir dinciliğin en radikalidir. Bu kadar çarpık bu durum.  

Niye onlar laikçi değil? Niye bize tavsiye ediyorlar da kendileri niye laikçi değiller? Niye siyonistler? Niye? Niye?  Yahudiler bile siyoniste karşı direniyor. Kaldı ki Yahudilik de tam manasıyla İslami bir tavır değil. Aynen bunun gibi laikçilik kemalizm bir tuzaktır, bir yem, bir keklemedir. O emperyal canavara karşı yerli işbirlikçilerdir. Onlar yerli taşeron ajandır. Tetikçidir. Darbecidir. O bir kuyruktur canavarı kuyruku. Evet biz kuyruku kestik ama o gövdeye karşı o beyne karşı bir mücadele yürütülmezsek dünyanın değişik yerlerinde aynı devam edecektir.  

Biz bu darbeci tongaya gerçekten düştük. Tekrar düşmeyelim ve bütün insanlığa burada yardımcı olalım. Peki peki bu darbeciler, bunlar niye hep başörtüsüne karşı çıktılar? Bu üniversitedekiler. Çünkü başörtüsü Özgürlüğün adıdır. Kölelikse çıplaklıktır. Bakın bütün çağlarda çıplaklığın ilkelliğin adı köleliktir. Ve bunlar köle istediler. İkna odalarında dediler ki bizim Avrupa ağababalarımıza o emperyal sisteme göre pedogolojik kölelik eğitimi alacaksınız. Başörtüsünü açacaksınız. Köle olduğunuzu kabul edeceksiniz dediler.  

Bakın İslam hukukunda köleye tesettür başörtüsü yoktur. Onlar çıplak dolaşabilirler. Örtünmek, hürlüğün, asaletin göstergesidir. Hemen saldırdıkları başörtü, eğitim falan da değil bu pedogolojik köleleştirmedir. Üniversiteler bunu yaptı. O darbeci üniversiteler. Ve biz diyoruz ki bu eşekten düşen bir ülke olarak diğer ülkelere de abilik ederek bu evrensel ilahi  reçeteyi herkese aks ettilerim. Herkese akıl verelim. Biz de rehberlik edelim.  

O Emperyal Canavar şu anda dünyanın tek hür beldesi Ğazzeyi yutmak için çabalıyor. Son hir belde. Biz buradan icabet etmeyelim sömürüye zulme. O canavar Ğazzeye gözünü dikti. Bu bir kanser ve dünyayı da ele geçirecek, sonra kendisi intihar edecek. Bu tuzağı doğru anlayalım. Rabbimize dönük okuyalım. Kitabını ve oradaki rehberlik, resullerin rehberliği doğrultusunda darbecilere, cuntacılara Islami bir karşı duruş gösterelim. Bunun adı İslam'dır. İslami direniştir.  

İslam'ın ana düşüncesi darbeye, darbecilere karşı çıkmak insanları hürleştırmektir. Allah'a kul etmektir. Kullara köle değil. Dolayısıyla kitabımızı böyle okuyup bütün dünyaya buradaki reçeteyi taşıyalım. Ne doğuda, ne batıda, böyle bir rehberlik yok. Dolayısıyla bizim dünyaya karşı bir sorumluluğumuz var. İnşallah bu kötü tecrübelerden ders alarak bütün dünyaya bu devayı bu çareyi ulaştıralım.  

Kahrolsun darbecilik, darbeciliğe hayır, İslami, Selami barış davasına evet diyoruz. Inşallah yarınlarımız öyle selami barışçıl olur. Geçmişimizdeki sıkıntıları tekrar yaşamayız. Şu açıklarımız da inşallah buna vesile olur. Birilerinin kulağına gider, öğüt olur.

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Arslan / RABBİYATCI - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.