ŞEYTANIN 3.DÜNYA SAVAŞI PLANI!

Şeytan Amerika orta doğuda ki varlığını devam ettirmek ve dünya liderliğini riske atmamak için Rus ve Çin yakınlaşmasına karşı yeni bir planı devreye koydu.

Amerika, Ukrayna savaşı ile elde edemediği başarıyı Polonya’yı vitrine koyarak elde etmenin peşine düşmüştür.

Bu sayede hem Avrupa Birliği ülkeleri savaşa girmiş olacak, hem de ABD kendi ordularını savaşa dâhil etmeden planını işletecektir.

Geçen günlerde Alman ordusundan sızan Rusya ile savaş hazırlıklarına bu defa Fransa Başkanı Macron’dan ‘’Ukrayna’ya asker göndermeyi ihmal etmemeliyiz. Zafer Rusya’nın olmamalıdır.’’ Çıkışı eklendi.  Ayrıca nükleer silahlardan bahsederek ‘’bizim en büyük güvencemiz’ nükleer silahlarımız’ diyerek Rusya’ya gözdağı verdi.

Bu durum bizlere Amerika’nın planlarının başarılı bir şekilde işlediğini gösteriyor.

***

Dünya petrol tüketiminin % 25’ini gerçekleştiren Amerika mevcut kaynaklarını ve daha keşfedilmemiş orta doğu yeraltı kaynaklarını Rusya ve Çin’e kaptırmak istemiyor.

Ayrıca güvenliğinden sorumlu olduğu İsrail’in menfaatlerini koruyarak ilerlemek zorundadır. Bunun için İsrail’in Suudilerle anlaştığı ve Süveyş Kanalına alternatif olarak planladıkları ‘’Akabe Kanalının’’ tamamlanmasını sağlamak istiyor.

Bu sayede hem İsrail’e milyarlarca dolar gelir girmiş olacak, hem de Akdeniz havzasının kontrolü sağlanarak İsrail’e yapılacak bir tehdidin önü kesilmiş olacaktır.

Aslında bu duruma ilk gelinen nokta, fiilen olmasa da Lübnan’ın Osmanlının elinden çıkması ile gerçekleşmiştir.

Yavuz Sulatan Selim’in Memlüklüler’den alarak (1515) tam 400 yıl Osmanlı himayesinde kalan Lübnan, Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın toprak istemesi ve ayaklanması ile Osmanlı’dan çıkış seyrini başlatan sebeplerden birisi olmuştur. Bu ayaklanma aynı zamanda Osmanlı’nın Ortadoğu’daki egemenliğinin bitişinin başlangıcı olmuştur.

Diğer yandan 1840’lı yıllarda hain Fransa ve İngiltere, Osmanlı himayesinde olan Lübnan’ın demografik farklılığını kullanarak halkı ayaklandırmış, 1876 Fransız İhtilali ile de ulusçuluk egomanyası ile Lübnan’ın bağımsızlığına giden yolları açmıştır.

Bu tarihten sonra Fransa ve İngiltere arasında başlayan paylaşım kavgaları Ortadoğu’nun kara günlerinin başlangıcı olmuş, günümüze kadar da devam etmiştir.

Zengin petrol ve yeraltı yataklarına sahip bölge, her zaman da gündemde olmaya ve planlamalar yapılmaya devam edecektir.

***

Gelelim Abd, Rusya ve Çin gerginliğinin diğer sebeplerine!

Rusların uzayda nükleer üs inşa etmesi Amerika’nın planlarını değiştirdi ve hızlandırdı.

NATO ambargosu ile kuşatma altına almaya çalıştığı Rusya’nın yaptığı nükleer çalışmalar ve Çin ile olan teması planlarının Türkiye üzerinde de değişmesine neden oldu.

Rusya Ukrayna savaşında tarafsız kalan müttefik Türkiye Amerika’nın hiçbir işine yaramayacağına göre, daha evvel terör ve silahlar konusunda ihmal edilen Türkiye’nin gönlü alınmalıydı.

Bunun için öncelikli olarak F16 planı ile alakalı olumlu cevaplar verilerek fikirlerinin değiştiği yönünde mesajlar verdiler ve görüşmeler yeniden başladı.

Öte yandan Türkiye’nin PKK ile yaptığı mücadelenin haklılığından bahsederek ‘’Türkiye kendini teröre karşı savunmalıdır’’ dedi ve PKK ‘’ satıldık’’ açıklaması yaptı.

Ayrıca Türkiye’nin Asya ile Avrupa arasında yamayı planladığı ve Asya’dan Avrupa’ya yapılacak maliyetleri % 40 azaltan ‘’ Kalkınma Yolu Projesine’’ destek verdi. Bundan sonra Irak ve Suudi Arabistan hükümetlerinden projeye yönelik olumlu mesajlar gelmeye başladı.

Tüm bunların gerekçesi tarafsız olan Türkiye’nin kendi taraflarına çekilerek; Türkiye’nin Rusya gibi bir ortağı ile arasını bozmak, alanı genişleterek yeni bir müttefik kazanmak ve zaten ekonomik olarak darbe vurduğu Türkiye’yi daha da zayıflatıp istediği verimi almaktır.

Umarım Türkiye böyle bir oyunun bir parçası olmaz!

Amerika ne zaman verdiği sözleri yerine getirmiş ki, şimdi yerine getirsin.

Zaten karşılığını verdiğimiz halde alacaklarımızı alamıyoruz, ihtiyacı olduğunu anlayınca mı kıymete bindik!

Türkiye bu konuda şu ana kadar çok istikrarlı bir politika izledi. Fotoğrafları iyi analiz ederek olabilecekleri hesapladı ve buna göre hamleler yaptı. Bundan sonra da böyle olacağını ümit ediyorum.

Selam ve dua ile Allah’a emanet olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Sarıdiken - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Saat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Saat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Saat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Saat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.