logo

MSB gurur veren rakamı açıkladı!

MSB gurur veren rakamı açıkladı!

Milli Savunma Bakanlığı önemli açıklamalarda bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada; “Bahar Kalkanı Harekatı ile birlikte 3 binden fazla vatandaşımız askerlik şubelerine başvurarak gönüllü askerlik hizmeti talebinde bulundu.”” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “(Rus askeri heyetiyle görüşmeler) Bugün itibarıyla tamamlanacak görüşmeler olumlu ve yapıcı bir havada geçmiştir.” denildi.

MSB’NİN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE DEVAM ETTİİ:

“Bahar Kalkanı Harekatı ile birlikte 3 binden fazla vatandaşımız askerlik şubelerine başvurarak gönüllü askerlik hizmeti talebinde bulundu. Barış Pınarı Harekatı bölgesinde son bir ay içinde 155 terörist etkisiz hale getirildi. Son bir ayda Münbiç’ten Fırat Kalkanı bölgesine sızma girişiminde bulunan 37, Tel Rıfat’tan Zeytin Dalı bölgesine sızma girişiminde bulunan 7 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi. Terörle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesindeki operasyonlarda son bir ay içinde 87 terörist etkisiz hale getirildi.”

FETÖ İLE MÜCADELE

MSB tarafından yapılan açıklamada, “15 Temmuz 2016’dan bugüne 19 bin 75 personel ihraç edildi, 5 bin 183 personel hakkında adli ve idari süreç devam ediyor.” denildi.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

MSB’nin yaptığı açıklamada “Nizamiyeler, termal kameralarla teçhiz edilmiş, nizamiyelerde görev yapan ilgili personele de eğitim verilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

İDLİB

Ayrıca güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre “(İdlib) Gözlem noktalarımız görevlerine devam ediyor. Buralardan ağır silahların çekilmesi söz konusu değil.” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ