logo

MUKTEDİR İKTİDAR;AKPARTİ.!


facebook
AYHAN KÖSEOĞLU
ayhan.koseoglu@sonsaat.com.tr

AKPARTİ
2001 yılında iktidara geldiği zaman böyle olacağını beklemiyordu.Yılların Milli Görüşçüleri iktidarda bu kadar kalcaklarını sanmıyorlardı.Gene eskisi gibi birkaç yıl kalıp bir şekilde iktidardan uzaklaştırılacaklarını sanıyorlardı.
Bu düşüncelerinde haksızda sayılmazlardı.2000 li yılların başlarında Akparti iktidarlarının ilk yıllarında Zinde Güçler (!) denen köhnemiş zihniyet Akpartiyi iktidardan uzaklaştırmak için bir kaç sağlam teşebbüste bulundu da.
Akpartide bu iktidarda fazla kalamayacağım düşüncesi ile fırsatı ganimete çevirme fikri ile hareket etti.Daha önceki iktidarlarında kadrolaşmalarına izin verilmediği ele geçirdikleri bir kaç güdük kadroda daha sonra tasviye edildiği için Akparti ilk yıllarda Kadrolaşmayada önem vermedi.Varsa yoksa paraya saldırdı.HEmde öyle böyle değil yağmalarcasına paraya saldırdı.
FETÖ ve benzeri yapılarda AKPARTi den Devletin Parası karşılığında Kadroları satın aldılar.
Ama tahmin edilen olmadı.
Akparti beklenenin aksine iktidarda 10 yılı geçti ve artık para yetmiyordu.Artık iktidar olmak gerekiyordu.Bu sefer kendi elleri ile verdiği iktidarı Cemaatlerden alması zor olacaktı.Çünkü;Para karşılığı göz yumduğu tüm makam sahipleri değil koltuklarını bırakmak, Siyasi İktidara kafa tutmaya başladılar.
Bunun yanısıra,Yağma Ekonomisinin getirdiği sonuçlar her geçen gün Akpartinin Kucağında patlamaya başladı.Ne olursa olsun olan tüm kötü şeylerin sorumlusu Siyasi İktidardı,hesap vermesi ve bunu çözmesi gerekiyordu.
17-25 Aralık ve ardından gelen Bürokratik evrim ile artık Akpartiye hiçbir şey tozpembe görünmüyordu.Kendi Dava arkadaşları herşeyi açıkça Erdoğan’a ve dolayısı ile Akparti Kurmaylarına açıkça anlatmaya başladılar.Hiçbir şey Parti toplantılarında anlatıldığı gibi değildi.Ve en önemlisi Yandaş diye zengin edilen Kodamanların %95 den fazlası Akpartinin Davasına inananlar değil aksine Herdevrin Şemsleri idiler.
Akparti FETÖ den aldığı Bürokratik hakimiyet ile beraber bu Ülkede İktidara ilk geldiğinde düşündüğü gibi bir kaç yılda gitmeyince şimdi sebep olduğu sorunu gene kendisi çözmek zorunda olduğunun farkında..
Bunu nasıl yapacak peki..!?
Gerçek manada 15 Temmuz sonrası İktidar olan Akparti asıl devrimi yapacak.Ne zaman mı?
Şayet artık Muktedir olduğunun farkında ise çözüm çok kolay olacak…!

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ERZURUM KATLİAMI

  20 Şubat 2020 Genel, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Politika, Tüm Manşetler

  Erzurum Katliamı Ermeniler I. Dünya Savaşı’nın başlarında gönüllü birlikler oluşturarak Rus ordusuna katılmışlar ve vatandaşı oldukları Osmanlı ordusuna karşı savaşmışlardır. Doğu Anadolu bölgesinde Müslümanlara karşı toplu katliamlar yapmışlardır Erzincan’da Ermeniler, Müslümanları toplu şekilde katlediyor, kapılarını kıramadıkları evlere bomba atıp, Müslümanların evlerine gazyağı dökerek yakıyorlardı Erzurum’da bulunan Rus subaylarından Erzurum İkinci Ermeni Rus Kale Topçu Alay Komutanı Yarbay Tverdohlebov, Ermeniler tarafından 800’d...
 • MİSAK-I MİLLİ,KUTSAL TESLİMİYET!

  08 Şubat 2020 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  MİSAK-I MİLLİ;TESLİMİYET YEMİNİ… Mîsâk-ı Millî (Osmanlı Türkçesi: ميثاق ملى) veya Millî Misak (Günümüz Türkçesi ile Millî Yemin veya Ulusal Ant), Türk Kurtuluş Savaşı'nın siyasi manifestosu olan altı maddelik bildiri. İstanbul'da toplanan son Meclis-i Mebûsan tarafından 28 Ocak 1920'de oy birliği ile kabul edilmiş ve 17 Şubat'ta kamuoyuna açıklanmıştır. Bildiri, I. Dünya Savaşı'nı sona erdirecek olan Mondros Barış antlaşmasında Türkiye'nin kabul ettiği  barış şa...
 • MUKTEDİR İKTİDAR;AKPARTİ.!

  28 Ocak 2020 Genel, Köşe Yazıları

  AKPARTİ2001 yılında iktidara geldiği zaman böyle olacağını beklemiyordu.Yılların Milli Görüşçüleri iktidarda bu kadar kalcaklarını sanmıyorlardı.Gene eskisi gibi birkaç yıl kalıp bir şekilde iktidardan uzaklaştırılacaklarını sanıyorlardı.Bu düşüncelerinde haksızda sayılmazlardı.2000 li yılların başlarında Akparti iktidarlarının ilk yıllarında Zinde Güçler (!) denen köhnemiş zihniyet Akpartiyi iktidardan uzaklaştırmak için bir kaç sağlam teşebbüste bulundu da.Akpartide bu iktidarda fazla kalamayacağım düşüncesi ile fırsatı ganimete çevirme fik...
 • İSLAMOFOBİ&İSLAMODIUM

  25 Ocak 2020 Genel, Gündem, Köşe Yazıları

  İSLAMODIUM&İSLAMOFOBİ Batı medeniyeti Hristiyanlık Kültürü ile beraber korku ve Nefret ikilisi üzerine kurulmuş , bu şekilde büyümüştür.Bu konuda en büyük işi Vatikan/Kilise yapmıştır. Yönetmekte oldukları Kitleleri önce Bir gruba karşı korkutmuşlar daha sonra bu korku ile önce Kitleyi kontrol altına alıp akabinde ise Korkulan Karşı tarafa düşmanlığı,nefreti pompalayarak daha fazla Büyümüş daha fazla zenginleşmişler. Krallar,prensler,İmparatorlar,ama en önemlisi zenginleşen,güçlenen hep kilise olmuş. Fakat korkulan taraf işin ...