logo

Seçmece dönemi bitti

Seçmece dönemi bitti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, market, pazar ve manavlarda sebze-meyvelerin seçilerek alınmasının korona virüs önlemleri kapsamında yasaklandığını duyurdu. Bakanlık, alınan tedbirlerle ilgili 81 ilin valiliğine genelge gönderdi.

Ticaret Bakanı Pekcan, korona virüs tedbirleri kapsamında yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik tedbirleri açıkladı:

Market, manav ve pazarda ambalajsız satılan yaş sebze ve meyveler tüketicilerce seçilmeden, satıcılarca hijyenik koşullarda satışa sunulacak.

 Pazar yerlerinde tezgah aralıkları geniş tutulacak, tezgah aralarında geçişte sıkışıklığa neden olacak kasa, ambalaj bulunmayacak.

 Pazar yeri, toptancı halleri ve diğer satış yerlerinde çalışanlar hijyen konusunda bilgilendirilecek ve hijyen kurallarına uygun davranacak.

Anonim ve limited şirketlerde gerçekleştirilemeyen genel kurul toplantılarının ileri tarihte yapılmak üzere iptal edilmesi imkanı tanındı.

Şirket sözleşmelerinde bulunmasa dahi, elektronik ortamda genel kurul veya yönetim/müdürler kurulu toplantısı gerçekleştirilebilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ