DOLAR 17,9428 0.12%
EURO 18,3861 -0.02%
ALTIN 1.031,910,04
BITCOIN 404688-2,85%
İstanbul
27°

AÇIK

Bu günlerde basında yer alan tarikat ve şeyh konularında ki hadiseler aslında yeni değildir.                                                Daha Ali Kalkancı, Fadime Şahin, Müslüm Gündüz senaryolarını ve tahribatlarının etkileri ne sosyal ne siyasal ne de ekonomik olarak geçmiş değildir.

Tabi bu yeni hadise ne kadar doğru ya da değil bilemiyoruz. Zamanla meselenin iç yüzünü elbette öğreniriz.

Amaaaaaaa, bir Müslümanın TEMEL İSLAM İTİKADINI bilmeden,İnanç esaslarının farkında olmadan,Sünnet hayat düsturlanını anlamadan okumadan herhangi bir tarikat, tasavvuf yoluna girmesi onun için bir felakete dönüşebilir.

Kuran okumasını bilmeden,  İtikadi ve ameli konulara hakim olmadan, Allah’ın(cc) ZATİ, SUBUTİ VE FİİLİ SIFATLARINI bilmeden, Hadis ilmine vakıf olmadan TARİKAT, TASAVVUF yolunda hata eder.

Bu gün şirke varan cahilane düşünce ve fiillerin bu alanda ne kadar yaygın olduğunu biliyoruz ve şahit oluyoruz. Çok basit bir cümle görülen, benim şeyhim, benim başkanım, benim hocam, benim liderim HER ŞEYİ BİLİR sözü ŞİRK bataklığına düşmemize yeterde artar bile. Allah’ a ait olan bir sıfatı bir eylemi bir insana yakıştırmak ŞİRKTİR.

O olmazsa biz helak oluruz, o olmazsa biz olmazdık, o olmazsa bu millet perişan olur, o olmazsa biz yanarız kül oluruz, biteriz, ne yaparız gibi sözler inanın imanından eder, ŞİRKE sokar.

Mürşidi Kur-an olmayanın, rehberi Hz Muhammed (s.a.v)’in hayatını anlamayan ve öğrenmeyenlerin peşlerine takıldıkları insanlar, onları gayyaya sürükler.

Bu tür haberler ile İslama ve Müslümanlara çamur atmaya çalışanlar da hiç heveslenmesinler dönüp aynaya baksınlar.Tasavvuf yolunda nice yıldızlar, nice kutuplar hayatımızı aydınlatmış aydınlatıyor.Bu tür örnekler asla ve asla Allah dostlarına olan muhabbetimize zerre zeval getirmez

Biz cahillere ve cehalete karşıyız. .

İnsanların ahlaki eğitimlerini düzenleyen ve nefis ile mücadele yolunda inkar edilemez bize  düsturları Kur-an Sünnet ışığında ortaya koyan Allah dostlarını bu tür cahillerin ve bu cahillerin peşlerine takılan ahmakların, aptalların yüzünden kötülemek veya onlara çamur atmak hiç kimsenin haddine değildir.

Fakat hata kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin İSLAM kabul etmez reddeder.Bizler de ne adına olursa olsun bu tiplere asla ve asla sahip çıkamayız tam aksine şiddetle reddetmeliyiz.

Peygamberler haricinde kim olursa olsun hata yapar, günaha dalar.Kimse şeyhim, efendim diye bağlandıkları kişileri LA YUSEL sanmasın.Bu sokakta bizim çok canımız yandı.Müslüman aklını vahy ile şekillendirmeli.

Kimse alınmasın, kimse gücenmesin,

Camiye namaza giderken onlarca meyhanenin önünden rahatsız olmadan geçip tebliğ, irşad vazifesini yapmadan, sokak ortasında zikir çekerek herşeyi hallettiğini zanneden akıl doğru bir akıl değildir.

Bu din çay içerken birbirlerine ilimsiz sohbetler eden insanlar ile bu güne gelmedi.

İslam, nizam, intizam ve bir denge dinidir. Peygamber Efendimizin hayatında olmayan bir sürü bidatleri din diye ortaya koymak bizleri yanlış bir islam anlayışı  içinde boğar.

Müslüman bilgili olmalı, hele ki Hadis ilmine, hadis bilgisine vakıf olmayanlar TASAVVUF YOLUNDA helak olurlar. Kıyaslama yapamazlar, sünneti bilmeyenler, bir sarık, bir cübbeyi İslam zannederler. Aldatılırlar,kandırılırlar.

Rabbim bizleri  Hz. MUHAMMED Efendimiz (s.a.v) ‘in yolundan ayırmasın.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.