DOLAR 17,9484 -0.1%
EURO 18,2673 -0.02%
ALTIN 1.021,95-0,55
BITCOIN 428548-1,49%
İstanbul
27°

AÇIK

DÜNYA FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜYOR!

Geçtiğimiz günlerde dünyayı etkisi altına alan küçücük bir virüs sayesinde, Avrupa’nın bir çok ülkesinde (İtalya, İspanya, Almanya, Avusturya, Hollanda) ezan sesleri yankılanmaya başladı.

Normalde yalnızca mescidin içinde okunmasına izin verilen ve toplumu rahatsız etmesin diye yasaklanan ezan şu an açık açık tüm hoparlörlerden her yerden duyulacak şekilde okunmaya başlandı. Tüm bu olanlara artık temenni mi dersiniz, terapimi dersiniz bilemem ama kendilerine iyi geldikleri için talep ediyorlar. 

Kiliselerde kuran okuyanları , hastanelerde ellerini açıp dua eden doktorları, İspanya meydanında secdeye giden insanları ve hatta evinde medet umduğu veya taptığı heykelleri kıran adamı görmüşsünüzdür.

Peki neyin alameti tüm bu olanlar?

Gelin gündelik hayatımızda kullandığımız elektronik cihazlar üzerinden yola çıkarak sorumuza cevap bulalım. 

Kullandığımız telefon, televizyon, tablet, bilgisayar gibi elektronik aletlerin artık işlevlerini yerine getirirken sıkıntı çıkarması, donması, kasması veya sık sık hata vermesi sonrasında çözümü format atarak yani özetle fabrika ayarlarına geri döndürerek bu sorunları gideriyoruz.

Aynen bu örnekte olduğu gibi insanlıkta artık iş görmez hale geldi. Akıl, kalp ve ruh olarak çoğu işlevlerimizde hatalar meydana geliyor. Çünkü kötüye kullandık aklımızı, kalbimizi ve de ruhumuzu. 

İyide neden şimdi ?

Az önce verdiğimiz örnekte olduğu gibi artık sistemlerin işlemez hale geldiği anda tüm bu çözüm müdahalelerini yapar ve herşeyi özüne döndürürüz.

Aynen bu aletlerden daha sanatlı yaratılan insanlarında, fabrika ayarlarına dönmeleri ve yaradılış amaçlarını sorgulamaları için dibi görmeleri gerekmektedir.

Peki biz ne yapacağız?

Al işte Fransa ! 

Gördün mü Çin?

Nasılmış Amerika?

Böyle mi demeliyiz?  – Hayır 

Şu anda onlara misilleme yapma sırası değil. Yıllarca güzel bir görüntü çizemediğimiz ve hakkıyla temsil edemediğimiz İslamiyet imajımızı düzeltmeliyiz. Yoksa müslümanlığı ve islamiyeti zamanı gelince onlardan öğrenecek duruma gelebiliriz. 

Sahiden şuanda çalışkanlık, dürüstlük, aldatmama müslümanlık sıfatı iken kimlerin eline geçmiş?

Bu günlerde vicdanını, merhametini, dürüstlüğünü, sevgisini ve saygısı kaybetmiş herkesin kendi dünyasına format atması temennisi ile.

Sevgiyle kalın.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.