DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 360172-1,54%
İstanbul
23°

AZ BULUTLU

EFSANE CUMA’ NIN, “DANDİKOS MÜSLÜMANLARI!”

… Şu “Ticaret Olayı”nı elinde bulunduran  karteller var ya; işte onlardan büyük münafık yok ama, vallahi adamlara helal olsun! …  Niye?  Niye olacak, gözünü sevdiğimin “İslam Dini”ni iki ellerinin arasına almışlar, döner çevirir gibi yavaş yavaş çevirip, uzun uzun bıçaklarıyla kese kese tabaklarına dolduruyorlar cızırdayan yerleri.  Hem de Müslümanların gözünün içine baka baka.  Hem de “Müslüman dediğin, aynı delikten iki kez sokulmaz”ken.

Şu “Ticaret Olayı”nı elinde bulunduran  karteller var ya; işte onlardan büyük münafık yok ama, vallahi adamlara helal olsun!

Niye?

Niye olacak, gözünü sevdiğimin “İslam Dini”ni iki ellerinin arasına almışlar, döner çevirir gibi yavaş yavaş çevirip, uzun uzun bıçaklarıyla kese kese tabaklarına dolduruyorlar cızırdayan yerleri.

Hem de Müslümanların gözünün içine baka baka.

Hem de “Müslüman dediğin, aynı delikten iki kez sokulmaz”ken.

-Teşbihte hata olmasın- hani Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde “İlim Çin’de dahi olsa, talep ediniz” diyor ya; adamlar meseleyi tam olarak buradan yakalamış işte. “İlim” kelimesini değiştirip, nokta atışı yapmışlar “Para, Çin’de dahi olsa, talep ediniz” demişler kendi kendilerine.

Vallahi durum böyle!

“Devasa” marketinin bir köşesini, içki şişelerinden “Kale” yapmış adam; daha Ramazan gelmeden bir ay önce diziyor tezgahına, demirhindi şerbetlerini, hurmaları.

Bir köşesinde 7/24 “Domuz Eti” pazarlayan namussuz; bayramı iple çekiyor ki yediye böle, altıya böle, beşe-dörde böle de kurban sata!

Peki kime?

Kime olacak bana değil ya“Beş vakit namaz kılan “Dandikos Müslüman”lara!

Ulan adam “Aman yaa, yılda bir kez oluyor, bundan bizim ne kârımız olacak?” diye düşünmeyip, 364 gün sonra gelecek olan ve kırk yıldır “Kara Cuma” dediği “Mübarek Cuma”yı “Efsane Cuma” yapıp, bi tane “Don” satıyor… Sonra? Sonrada bizim donu eskimiş Müslüman -aklına o gün geldiği için- yarı fiyatına, sevine sevine don alıyor!

Hey gidi gözünü sevdiğimin “Dandikos”ları!

Ye bunları ye!

Hamuduyla ye!

Sapıyla ye!

Kalan yerinden iteleyerek ye!

Az daha yer aç!

Aksırıncaya, tıksırıncaya, patlayıncaya kadar ye!

Adam “Kuruş menfaati için” İslam Dini’ni öğreniyor, yukarıdan aşağıya. “Etinden, sütünden” faydalanıyor. “Neyi, ne zaman, nasıl satarım derdinde. “Ayılana gazoz, bayılana limon” gösteriyor.

Hiç bir şey aklına gelmese var ya; en kötü, hazır tespihi parfüm şişesine bandırıp “Kokulu Tespih” diye piyasaya sürüyor!

Ama adam haklı Usta!

Hem vallahi haklı, hem billahi haklı!

Çünkü “Ticaret” yapıyor!

– E, dini kullanıyorlar?

– Onlar kullansın kardeşim, sen kendini kullandırma…

Mesele bu!

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.