DOLAR 15,5419 0.39%
EURO 16,2245 0.63%
ALTIN
BITCOIN 462291-0,77%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

İMSAK VAKTİ

Enes Kara üzerinden ‘’Anadolu Çocuklarını’’ Köylere Hapis Etmek

15.01.2022 11:25

 

Öncelikle şu hakikati bilmenizi isteriz, biz Türk Milleti olarak yaşayan her canlının ölümüne üzülürüz ağlarız, yakın bir zamanda bir video yayınlayarak canına kıyan Enes Kara için tüm Türkiye ağladı. Enes Karanın çektiği sıkıntılar ne olursa olsun canına kıymayı gerektirmez Allah bu gibi fikirlerden ülkemiz insanlarını muhafaza eylesin.

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, kaldığı özel bir yurtta yaşadığı olaylardan ve gelecek kaygısından dolayı canına kıydı. 20 yaşındaki gencin geçtiğimiz günlerde sabah arkadaşlarıyla birlikte kaldığı dairenin bulunduğu apartmanın 7. katından atladığı öğrenildi. Kara yaşamına son vermeden önce yayınladığı videoda istememesine rağmen ailesinin zoruyla özel bir yurtta kaldığını söyledi, bunun üzerine gözler Tarikat ve Cemaat yurtlarına çevrildi.

Ülkemizde Tarikat ve Cemaatler yıllardır hep tartışma konusu olmuştur,

Esasen Tarikat ve Cemaatler cumhuriyetle birlikte Anadolu insanına inancını öğretip yaşam tarzlarını da Islama göre yaşamalarını sağlayan birer kurumdurlar, eğer Türkiye’de Tarikat ve Cemaatler olmasaydı, Anadolu insanı hem dinini hem de neslini kaybedecekti hatta hiçbir Anadolu çocuğu büyükşehirlerde ki Üniversiteyi kazansa bile okuma imkanı bulamayacaktı. Hal böyle olunca İstanbul Ankara ve büyükşehirlerdeki üniversitelerin kapıları, Tarikat ve Cemaatlerin yardımı ile Anadolu çocuklarına açılıverdi. İşte tam bu noktada İstanbul dükalığının rahatsızlığı başladı hep bir ağızdan yüksek sesle ‘’ Tarikat ve Cemaatler kapatılsın’’ nakaratını söylemeye başladılar.

Tarikat ve Cemaatler kapatılsın diyenlerin kökenlerini incelediğinizde, hiçte Türkiye sevdalısı olmadıkları gözlerden kaçmamaktadır, aslında onların derdi, ne Tarikatlar ne de Cemaatler.!!!

Onların derdi Anadolu çocuklarının büyükşehirlerde ki Üniversiteleri okuyup devletin yüksek kademelerinde görev almaları ve başta İstanbul olmak üzere, üretimden sanayiye kadar ekonominin %40’nın Anadolu sermayesinin kontrol eder hale gelmesi ve ekonominin Anadolu çocuklarının kontrolüne girmeye başlamasıdır.

Günümüzde yaşanan bir olaydan dolayı (Enes Kara) için yine aynı nakarat ‘’ Tarikat ve Cemaat yurtları kapatılsın’’  emin olun Enes Kara’ya üzüldüklerinden bağırmıyorlar (!?!)

Enes Kara umurlarında bile değil sadece Enes Kara gibi Anadolu çocuklarının büyükşehirlere  gelerek, Galatasaray lisesinde , Kabataş lisesinde , İstanbul erkek lisesinde  okumasınlar , İstanbul’un hiç bir Üniversitesinde eğitim görmesinler düşüncesindeler.

Diyorlar ki siz köylüsünüz köyde kalın, siz ticaret yapmayın, siz siyaset yapmayın, siz belediye başkanı olmayın, siz Kaymakam olmayın, siz Vali olmayın, siz Bakan olmayın, siz Başbakan olmayın, siz Cumhurbaşkanı olmayın, siz doktor olmayın, siz mühendis olmayın, siz sadece köylerinizde yaşayın kısaca Anadolulun samimi dürüst inançlı evlatlarını köylere hapsetmek istiyorlar, Enes Karayı bahane ederek Tarikat ve Cemaatlere saldırmalarının sebebi budur.

 

Anadolu’dan her birimiz büyükşehirlere Tarikat ve Cemaatlerin yardımı ile gelip buralarda okuduk iş bulduk ve ayakta kaldık, Anadolu çocukları özellikle İstanbul Ankara İzmir gibi metropol şehirlerde ekonominin lokomotifi olunca, ticarette ve siyasette öne geçince birilerinin uykusunu kaçırdılar. Bunlardan birine bizatihi şahit oldum,  olay 28 Şubatın en ateşli günlerinde yaşandı.

Hatırlayın o günleri (???) Bir kısım insanlar sakallı bastonlu sokaklarda gövde gösterisi yapıyorlar, bir kısmı ellerinde dövizler ‘’ Ordu göreve’’ diye sokakların ısındığı bir dönemde; İmam Hatip Lisesinden bir kız çocuğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve başarı ile mezun olup doktorluğa başlamış, malum doktorluktan sonra da tekrar branş bölümü var onda da sınavlara girerek başarılı olursa branşı ile alakalı eğitim görüyor ve branş doktoru olarak mezun olabiliyor.

Dönemin İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu İmam Hatip Lisesinden gelen başörtülü o kız çocuğuna soruyor.?

‘’ Siz hangi okuldan geldiniz üniversitemize.?’’ Doktor olan kız cevap veriyor ‘’efendim İmam Hatip Lisesinden’’ Alemdaroğlu doktor olan kız çocuğuna aynen şu cümleleri sıralıyor,’’ Sizi değil sizin geldiğiniz o okulları kapatmamız gerekir’’ diyerek doktor olan o bayana hakaret ederek imtihanda başarılı olmasını engelliyor.

İşte Tarikat Cemaatler kapatılsın teranelerini söyleyenler tamamen ideolojik yaklaşıyorlar, yoksa bir değil 10 tane Enes Kara gibilerin yok olmasına asla üzülmezler, bu tür olayları her gün yaşıyoruz kimsenin sesi çıkmıyor. Anadolu çocukları bunların karşısına geçip inandığı değerleri savununca çılgına dönüyorlar, Tarikat ve Cemaatler Anadolu’nun muhafazakâr çocuklarını başkalarının ideolojilerine teslim etmeyip onlara yeme içme barınma imkânı sağladıklarından dolayı hep bir ağızdan yüksek sesle İstanbul dükalığı feryad ediyor.

Hatırlayın Rahmetli Özal köyden kente göç etmeyi teşvik ederek, Anadolu çocuklarının büyükşehirlerde ki en kaliteli okullara Tarikat ve Cemaatlerin yardımı ile girmelerine vesile olmuştu. Bu çocukların %90’ı kırsaldan kente geldi ve gelenlerin %80 muhafazakâr ailelerin çocuklarıydı. Anadolu çocuklarının şehirlerdeki okullara geldiği zaman da kenttekiler aynı nakaratı söylediler   ‘’ Tarikat ve Cemaat yurtları kapatılsın’’ dediler peki kimdi bunlar.?!?

Bunlar laikçi modernist İstanbul dükalığını yapanlar (…)

O günlerde bir ses yükseldi ne diyordu o ses.? “Türkiye’yi Parlamento ya da hükümetler yönetmiyor. Türkiye’yi yöneten oligarşik İstanbul dükalığı…” Bu sözler herhangi bir muhalife değil, Genelkurmay eski Başkanı Doğan Güreş’e aitti…

Ekonomi İstanbul dükalığından Anadolulun muhafazakâr çocuklarına geçince, sağcı solcu İslamcı İstanbul dükalığı feryatlara başladı bunların arasında hiç tahmin edemediğimiz İslamcı yazarlarda vardı birçok yazılarında o gün köyden kente göç etmiş muhafazakâr insanları tenkit edip eleştiriler yapmışlardır o gün haklıdırlar veya haksızdırlar orası Allah’u âlem.

Yalnız şu bir gerçek ki bu gün Enes Kara üzerinden seslerini yükseltenler hiç mi hiç samimi değil(ler) Kara için Tarikat ve Cemaat yurtları kapatılsın diyenler biraz daha Anadolu çocuklarını hoş görü ile karşılasalar daha iyi olacak vesselam.

Selametle Kalın

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.