DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383619-6,97%
İstanbul
26°

AÇIK

ERDOĞAN DİZ ÇÖKMEDİ MİLLET DİZ ÇÖKTÜ…

Cumhurbaşkanı  Erdoğan yaşanan ekonomik baskılara boyun eğmeyeceğini defalarca uluslararası medyaya mesaj vererek küresel sermayenin ortak ekonomik baskılarına meydan okudu.

Bu haklı direnişe halk sonuna kadar destek vererek ” Dik dur eğilme Türk milleti seninle” sloganları ile karşılık vererek ülkemizi Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yöneten Erdoğan iktidarına destek verdi.

Küresel sermaye ve onun baş aktörü olan ABD mevcut yönetimi zaten akla zarar uygulamalarla Türkiye’ye  savunma sanayii konusunda ilginç dayatmalar uygularken Erdoğan iktidarını ise demokratik yollarla devireceğini açık, seçik ilan etmişti.

Adına demokratik yollar dediği küresel sermayenin patronları (Baronları) ile başta dolar olmak üzere ekonomik saldırıya geçerek sözüm ona bunun adınada demokratik yol demesi zaten zırvalıktan başka bir şey değildir.

Erdoğan iktidarı tüm bu hamlelerin yapılacağını bile bile pes etmeyip dik duruşunu sergilemeye devam ederek ” Biz bu badireleri atlatarak daha da güçlü bir ekonomik yapıyla çıkacağız” ifadesini kullanarak meydan okumayı sürdürmeye devam etti.

Ekonomik saldırılar dört koldan ülkeyi sarmış halk ekonomik baskı altında kıvrım, kıvrım kıvrılırken hükümet tamda bu noktada asgari ücretin görüşmelerini yaparken başta ortağı MHP ve Muhalefet parti lider ve sözcülerinden asgari ücret en az 4000 TL olmalıdır söylemlerini ifade ediyordu.

İktidar muhalefeti şaşkına çevirecek bir hamleyle 2.825 TL olan asgari ücretin 4.253 TL olarak arttırıldığını açıkladı.

Daha öncede defalarca ticari ahlaksızlıklarından  bahsettiğimiz içerideki sermayenin baronları henüz bu artışı cebine koymayan asgari ücretlinin elinden bu paranın yarısını geri aldı.

Dış güçler olarak adlandırdığımız küresel sermayenin veremediği zararı iç piyasayı elinde tutan beş marketler zinciri anında % 50 zam uygulayarak iğneden ipliğe zam yapmaya başladı.

Adeta bu marketlerin çalışanları bir elinde hiç düşmeyen etiketlerle zam yağmuru yapılan ürünlere etiket yetiştirmeye çalışıyorlar.

Aktarılacak etiket furyası ürünü saymakla bitmeyecek kadar çok kalem olduğundan kendi ürettiğimiz dolar endeksli olmayan bir Türk malı ürünün  ülkemizde bulunan içimizdeki ahlaksız marketlerin yaptığı ahlaksızca yapılan zam için işte bir örnek.

                                                     

     Burada marketlerin tek tek ismini açıklamama gerek yok. Devletimiziin   ilgili kurum ve kuruluşları bu ünü ülke geneline yayılmış ülke vatandaşını sömürme odaklı marketleri ve sahiplerini çok iyi biliyor.

Global sermaye Ülkenin Cumhurbaşkanına diz çöktürmeyi başaramadı ama  hükümetin 4.253 lira olarak açıkladığı asgari ücreti içimizdeki Brütüsler  daha ocak ayı gelip maaşlara yansımadan gelen zammın tamamını ceplerden alarak 85 milyonluk ülke vatandaşına diz çöktürmeyi başardı…

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.