DOLAR 16,1619 0.33%
EURO 17,3317 0.1%
ALTIN 967,360,14
BITCOIN 4784572,76%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

İMSAK VAKTİ

İNSANLIK OLARAK GELECEĞİMİZ TEHLİKEDE!

 

İnsanoğlunun bitmeyen ve doymayan istek ve beklentileri, daha günümüzde dahi kendisine yeteri kadar zarar vermiş durumdadır.

İçinde bulunduğumuz virüs savaşları tazeliğini korurken Çin’den gelen bir haber dünya genelinde şok etkisi oluşturdu. Çin yapay güneş denemelerine başladığını açıklayarak insanlığın geleceğini büyük bir tehlikenin içine sürüklediğini göstermiş oldu.

Haberde kısacaşunlar vardı ; Çin’in sonsuz temiz enerji için kurduğu nükleer füzyon reaktöründe sıcaklık rekoru kırdı. Yapay Güneş olarak adlandırılan reaktör 120 milyon santigrat derecede 100 saniye çalıştı. Reaktörün en yüksek sıcaklığı 160 milyon santigrat derece ölçüldü. Böylece yeryüzünde Güneş’ten 10 kat daha yüksek bir sıcaklığa erişildi.

Ardından gene Çinli bilim insanları yapay Ay yaptıklarını açıkladılar.

Tabi bunlar ilk bakışta insanlık adına güzel buluşlar olarak adlandırılsa da işin birde kontrol dışı olan ayrı bir kısmı var.

Güneşin varlığı yüce Allah’ın hesaplamaları ve onun var oluş yüceliği ile alaklı bir durumdur. Hakeza ay da gene evren içerisinde Allah’ın ona biçmiş olduğu görevi yerine getirmektedir.

Bu yaratılış oluşumu içerisinde yine bilim adamları güneşin dünya ile olan mesafesindeki mucizevi mesafeyi anlatırlar. Güneş dünyaya bir santim yakın olsa idi yeryüzü sıcaklıktan kavrulur ya da bir santim uzak olsa idi kutuplarda olduğu gibi buzdan bir dünya olurdu.

Bu nedenle bu tür çalışmalar insanlık tarihi açısından önemli olduğu gibi, insanlığın geleceğinin yok olması açısından da çok önemlidir.

Yine buradan uyarmakta fayda var; insanoğlunun doymak bilmeyen merakı ve istekleri kendi türünün sonu olacaktır.

Teknolojiye bir şey demek yanlış olur ama kontrollü olmak zorundayız. Bugün bir virüsün dahi üstesinden gelemeyen bilim, ileride oluşturduğu daha büyük bir problemin üstesinden nasıl gelecek.

Allah’ın yarattığı bir düzen var eğer biz bu düzenin ayarları ile oynarsak telafisi olmayan sonuçlara da katlanırız.  Ozon tabakasının delinmesi sonucu kuzey kutbundaki buzların  erimesi gibi.

Doğa bizi bir çok alanda uyarmaktadır ama biz hala gerekli tedbirleri almış değiliz. Çok uzak olduğunu düşünmüyorum ama gelecek nesillerimiz büyük tehlike altında.

Mevsimler nasıl değişime uğrayarak ilkbaharı ve sonbaharı artık göremiyorsak ileride de yeşillikler, akarsular, şelaleler, ormanlık alanlar kalmayacak, tamamen boz ve kurak topraklar olacak, eğer böyle giderse…

Selam ve dua ile Allah’a emanet olun.

En az 10 karakter gerekli

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.