DOLAR 17,2831 0.31%
EURO 17,6049 0.21%
ALTIN 966,800,44
BITCOIN 3602493,76%
İstanbul
27°

AZ BULUTLU

Kapanan Hikaye

Kapanan Hikaye

Geçmişe dönüp değiştirmeyeceğimiz durumlar için kendini üzmek bir kişinin kendisine yapacağı en büyük kötülüktür.

Geçmişe dönüp değiştirmeyeceğimiz durumlar için kendini üzmek bir kişinin kendisine yapacağı en büyük kötülüktür.

 

İlk olarak bilmeliyiz ki hepimiz insanız…. Kusurlarımız, yanlışlarımız, hatalarımız hepsi hayatımıza dahil. Keşkelerle kendimize eziyet etmek yerine hatalarımızdan ders çıkarıp, aynı yanlışları yapmadan devam etmeyi öğrenmeliyiz.

 

Hayat denen yolda neyle karşılaşacağımızı bilemeyiz, düşeceğiz kalkacağız ve yolumuz bitene kadar devam edeceğiz.

 

Yol ayrılıklarımız olacak bazen, kayıplarımız,yaralarımız, yaraladıklarımız… Hayat bir gül bahçesi değil, kimseye altın tepsiyle sunulmuyor ömür. Her şey bizim için ” Sonucunu yolun sonunda aldığımız” bir imtihan.

 

Sonu istediğimiz gibi bitmeyen hikayelerimiz olacak. Artık üzerine birşeyler ekleyemeyeceğin hikaye içine ateş düşürdüğünde, kabullenmek gerekir bazen. Çünkü bitti, kapandı… Ne özrün duyulur, nede pişmanlığın.

 

Hayat kimseye sonsuz değil. Yolun sonuna gelene kadar kitaplıkta biriktireceğimiz daha nice hikayeler olacak. İşte hala açık olan , yeni açacağımız bu hikayelere istediğimiz sonlar yazma fırsatı varken düzeltebilecegimiz ilişkilerimiz düzeltmek, kırdığımız kalpleri onarma fırsatı varken onaralım, kendi kırgınlıklarımızı affetme erdemine ulaşalım.

 

Sırtımızda kendi kendimize yükleyeceğimiz pişmanlıkları ne kadar erken bir kenara bırakmayı öğrenirsek kendimize yaptığımız en iyi iyilik olacaktır.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.