DOLAR 17,2938 0.45%
EURO 17,6222 0.33%
ALTIN 968,630,64
BITCOIN 3651144,26%
İstanbul
27°

AZ BULUTLU

STÜDYO SİYASETCİSİ OLMA.!

Ülkem,kendisi kış günü mendil satan çocuğun, akan burnunu koluyla sildiği yerdir. ŞU CEKETİN SOL YANINA ATIL MENDİL AKSESUAR MENDİL KOYMAYI BIRAKIN ARKADAŞ KOMİK OLUYOR ! Vekilliğe adaysın aksesuarlarla geziyorsun halk gibi ol halktan biri ol. Aksesuar vekili olma. Kısacası "STÜDYO SİYASETCİSİ" olma...!

Ülkem,kendisi kış günü mendil satan çocuğun, akan burnunu koluyla sildiği yerdir.

ŞU CEKETİN SOL YANINA ATIL MENDİL AKSESUAR MENDİL KOYMAYI BIRAKIN ARKADAŞ KOMİK OLUYOR !

Vekilliğe adaysın aksesuarlarla geziyorsun halk gibi ol halktan biri ol. Aksesuar vekili olma.

Kısacası “STÜDYO SİYASETCİSİ” olma…!

Eskiden mendili kim sol üst cebine koyardı bir inceleyiniz kentli ile köylüyü ayıran ciddi bir kültürdür mendil köylü cebinde taşır mendili, kentli sol üst cebinde.

Eskiden mendili sol üst cebinde taşıyanlar monşerler, saraylılar, yüksek sanatçılar  belli üst kalibrede ki insanlar taşırdı, tıpkı fular aksesuarı gibi, papyon gibi, frak giymek gibi ekstrem durum yani.

Peki takmasa ne olur ? Sorun olur mu ? Veya siyasetçi salonda taksa da, sahada, sokakta takmasa ne olur ?

YENİ SİYASİLERİ UYARIYORUM BİZ NACİZANE DOSTUZ AMACIMIZ ASLA YERMEK DEĞİL.

Çok parlak elbiseler, sahada sol üst cepte mendiller, sakallı, kravatsız görüntüler, rugan ayakkabılar bunları sahada, sokakta, çalışmada giymeyin olmuyor arkadaş.

Çocuk aç, ana aç, baba kaderinin prangasında, patron sigortayı nasıl ödeyeceğinin derdinde, sigara sayı ile satılıyor, çiftçi kalmamış, köylü kalmamış onun yerini fakirlik almış sen janti giyinerek mendiller rengarenk ve sol üst cepte caka satar gibi fakir edebiyatı yapamazsın arkadaş siyasetin artık tescilli hocasıyız.

BAKIN BEN ÇOK SEVERİM MODAYI HATTA KENDİ TASARIMLARIM BİLE VAR VE BAYI LIYORUM ASLINDA PIRIL PIRIL NE GÜZEL İMRENİYORUM DA AMA ALANDA ASLA OLMAZ DOSTUM YAPMA BUNU.

Salonda, özelde  eyvallah, amenna. Kendi sitilini yarat.

Ak Parti vekilleri tabana sözüm asla olmaz başım üstüne  ilk geldiğin de halktan göründü, geleneksel siyaset ile halka yanaştı, merhametli ve bonkördüler, insana, insanca yaşama, tevhide, doğaya önem verdiler, Türkiye’mi inşa ettiler, seçkinci siyaseti  terkettiler, vesayete son verdiler

Sonradan içlerinde haramzade olanlar oldu, İçlerin den bazıları  Amerikancı  oldu lar,Fetö’nün devletçe etkin döneminde Türk’lükten ve halktan koptular başka bambaşka oldular.

Türban mücadelesinin yerini süslümanlar aldı.

Altta daracık kot, üstüne kalçaların üstün de gömlek dudakların da parlatıcı ruj, sıkma baş zengini ipekli yüksek markalı türbanlar, fakiri pazardan mahalle baskısı inançtan değil yani gerçek inananlar müstesna onların savaşını destekledik, destekleriz baş tacı.

Büyük Kulüp’e gidiyorsan giy yakışır, bir baloya veya davete gidiyorsan yakışır ancak sokakta, sahada, alanda olmuyor arkadaş.

Kadıköy’ün yerlisiyim Beylikdüzü yoktu, Maltepe den ötesi tarlaydı yaşımız da büyük değil İstanbul’un kalkınma mazisi zaten 40 yıl.

Kadıköy’de ayrım E 5’in üstü,E 5’in altı tartışmaları,

Fikirtepe – Cadde çatışmaları Ziverbey caddesi dahi eskiden varoşun bir altı sayılırdı bize kent kültürü öğretmeye kalkmasın hemen düşünmeden alınan zatı muhteremler alt ezikliğin göstergesidir aksesuarların doğru kullanılmayışı.

Bilgi kıyafetle yükselmiyor dostum. Bilgi kıyafeti taşır, sanma ki kıyafet bilgiyi taşır.

Kıyafet adamı taşımaz, adam kıyafet taşır.

Olduğun gibi görün, göründüğün gibi ol demiş Mevlana bizde örnek aldık Şemsi Tebrizi’yi önceden Mevlana’yı örnek almıştık o iş bitti.

İki kelimeyi bir araya getiremeyen de takıyor mendili, Prof’ da bu mendile taktım siyasete bu sıra özellikle bizim mahallede cevazülü evvelinizi biliriz bilgiyle gel milletle eşitlen millet senden yukarda şu an demedi deme.

Ha bir de unutmadan watsap gurupları hariç o özele girer sorun değil ancak sosyal medyada iyi ki doğdun ablam, iyi ki doğdun ağabem  pastalar çaylar halktan kopuk pozlar vermeyin arkadaş.

Millet hastanede kuyrukta, halk ekmekte kuyrukta, molada bakıyor sosyal medyada birilerinin keyfi yerinde doğum günü bitmez ki 365 gün doğum günü herkese bir gün değiyor pastaya ortak mıyız?

Pastanın ortakları beş kişi milyonlar ne olacak.

Görüntü pastanın ortakları gibi ya pastadan pay sahibi olmayanlar ne olacak.

Bundan sonra muhalefetimiz olacak ve muhalefetimiz asla icraata yönelik olmayacak tavsiyemiz olursa ilgilisine sessizce söyleriz ancak toplumu ilgilen diren hakemliği yapacağız, görgümüz, bilgimiz, liyakatımız  yeterlidir çok şükür.

HALKA İNİLMEZ HALK OLUNUR HALKIN SEVİYESİNE ÇIKILIR EĞER Kİ BU ÜLKEYİ YÖNETMEYE TALİPSEN.

Her gün bayramlık giyilmez yiğidim…!   Her gün de pasta kesilmez watsapta kes pastanı. Sosyal Medya da değil.

Bana gelen şikayetler cebimde para yok her gittiğimde pastalar kekler, çaylar kahveler süslü hanımlar  yanlış anlama bu da espiri olsun diyor pastadan yana pay da yok hani.

Niye yazdım bu yazıyı  Anadolu ‘da bir il de İstanbul dan gitme bir tanıdığım var o hatırlattı İl’e gidiyorum her gün, her gün pasta, çay kahve olur mu hatta altın günleri süslü hatunlar papatya falı bakan.

Biz dava için geliyoruz davadan geçinenler pasta  peşinde oysa ki bize pastadan pay düşmüyor beş kişi bir pastaya girmiş göz hakkı bile bize düşmüyor.

Benim hoşuma gider mutlu görüntü özelini özelde yap arkadaş adab-ı mahşer kanunu varsa siyasetin de adabı var ne zannettin…!

Millet can derdinde sen düşmüşsün pasta peşine, sonra sokak der ki şişşt  hemşehrim ne iş !

Sen onu da bilmezsin, mahalleden kopuk tur böyleleri mahalle tanımaz böylelerini.

Sözümüz özünde samimi olanlara değil. Sözümüz Devleti Millet adına yönetmeye talip olanlara evet ve vallahi çok yakışıyor ancak sahada, alanda zorlanıyor liderler.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.