DOLAR 15,9364 0.16%
EURO 16,7923 0.15%
ALTIN 928,380,01
BITCOIN 4809222,81%
İstanbul
21°

AÇIK

13:05

ÖĞLE VAKTİ

Yine aynı terane!…

Yine aynı terane!…

28.04.2022 11:51

Her yıl 24 Nisan tarihinde tekrar tekrar gündeme getirmeye çalışılan, hayali senaryonun olmayan bir soykırımın savunuculuğu yapılıyor. Ve bu sözde soykırım savunuculuğu ateşini harlayan Batılı ülkeler hiç bıkmadan emellerine ulaşana kadar bu meseleyi götürmek istiyor. Oysa onlarda biliyorlar Türkler tarihin hiçbir zamanında zulme ve katliama bulaşmamış tek millettir. Yüzyıllardır vatansız yurtsuz Ermenileri tarihin her safhasında koruyan, kollayan, iş ve aş veren, yer ve yurt edinmelerine vesile olan yine Türklerdir. Eğer Ermenilere katliam yapmış olsaydı Türkler: 1071 yılında Malazgirt Zaferi’nden sonra Alpaslan Ermenileri Bizans zulmünden kurtarmazdı. Fatih Sultan Mehmet, 1473 yılında Otlukbeli Savaşı ile Doğu Anadolu’da hüküm süren Akkoyunluları yendikten sonra Ermenilerin koruyucusu olmazdı. 1915 yılına kadar Türklerin himayesinde dillerinde, dinlerinde, kültürlerinde, sanat ve ticaretlerinde serbest mutlu yaşayabilir miydiler?

Birinci Dünya Savaşı’nda (1915-18) Türk Ordusu o tarihlerde İran, Irak, Suriye, Filistin, Çanakkale, Doğu Anadolu, Kafkasya gibi birçok cephede savaşıyor, Ruslar, Kars, Trabzon ve Erzurum’u işgal etmişti. 1917’de Rusya’da çıkan Bolşevik ihtilali ile Rus ordusu Anadolu’dan ordusunu çekmeye başlar. Bunu fırsat bilen Ermeni çeteleri Rusların silahlarını ele geçirerek kanlı bir katliama başlar. Erzurum, Van, Bitlis ve Muş’ta savunmasız binlerce yaşlı, kadın çocuk demeden vahşice öldürdüler. Osmanlı Devleti bu katliamları durdurmak ve önlemek amacıyla Mayıs 1915’te tehcir-sürgün kanununu çıkarmak zorunda kalır.

Yurt içinde sivil halka korkunç işkenceler yapan, ülkesine ihanet eden vatanın dört bir yanında isyanlar çıkaran, kilise ve okullarında silah ve cephane yığan Ermeniler yasa doğrultusunda Suriye, Lübnan, Suriye gibi Osmanlı topraklarına kontrollü bir şekilde sürgüne gönderdi. Osmanlı o gün halkının mal ve can güvenliği için aldığı doğru bir karardır tehcir. O gün sadece Ermeni ordusuyla Ermeni çeteleriyle savaşılmış. Bu olayların mağduru olan Osmanlı halkı. Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu Anadolu’da yaptığı incelemelerde Ermeni çetelerince 125 bin şehidimizin olduğunu belgeledi.

Ermenilerin bu ilk vukuatları değildi tatbiki; 1800’lü yıllarda Ruslar Ermenileri Türklere karşı kışkırtılmaya başladı.1804, 1813 ve 1828 Osmanlı Rus Savaşlarından sonra Anadolu ve İran’daki Ermenileri Azerbaycan’a götürüp tampon bir topluluk oluşturuldu. Ermeni Papazlarıyla, Hınçak ve Taşnak çeteleri silahlandırılıp eğitildi. Sonra da Anadolu ve Azerbaycan’da katliamlara başladılar. 1890’da Adana ve İstanbul’da büyük isyanlara başlayan Ermeniler 1882-1893’da Kayseri, Yozgat, Çorum ve Merzifon’da, 1893-1895’de Kahramanmaraş Sason ve Zeytun’da katliamlar yaptılar. Bu katliamlar o tarihte Fransa’da Le Petit Jurnal gazetesinde yayınlandı. 1905’de Osmanlı İmparatoru II. Abdülhamit’e bombalı suikast düzenleyende yine Ermenilerdi. 1909’da Adana’da, 1914’te Kahramanmaraş ve Muş’ta 50 bin insanımızı katlettiler. 1914 Sarıkamış savaşlarında ordularımızı arkadan vurdular. 1915’te Ruslarla birlikte girdikleri Van Bitlis ve Muş’ta 179 bin Müslüman halkı yok ettiler. Erkeklerin savaşta olduğu korumasız sivil insanlarımızı camilere, ahırlara, samanlıklara doldurarak diri diri yaktılar. Ordumuza giden silah ve mühimmatlara gasp ettiler.

1935 yılında Bükreş’te büyük Ermeni kongresinde konuşan Ermenistan Başbakanı Ohannes Kaçaznuni bütün suç bizde, Rusya İngiltere ve Fransa tarafından kandırıldık, kullanıldık, Türklere karşı ihanette bulunduk diyor. Birinci Dünya savaşı günlerinde Rus Yarbay Tverdohlebov’un “I Witnessed and Lived Through, Erzurum 1917-1918/ Gördüklerim Yaşadıklarım)” ve Fransız yazar Pierre Lyautey’in yazdığı “Le Drame Oriental” kitapları Ermeni ihanet ve katliamlarını dile getirmektedir.

Hala daha Ermeni soykırımı iddialarının savunucusu olan Ermenistan yönetimi ve Ermeni diasporası, bir yandan Ermeni terörünü unutturmaya çalışırken, diğer yandan da terör örgütleri ve teröristleri anmak ve yüceltmek amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunuyor.

Daha yakın tarihimizde yaptıkları katliamları hala yüreğimizi yakıyor. Büyük çoğunluğu ASALA ve JCAG gibi Ermeni terör örgütlerinin saldırılarında, bugüne kadar 31’i diplomat ve aile mensubu 77 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bugün pek çok Amerikalı tarihçi, devlet adamı, asker ve sosyologların raporları ve kitapları tamamen Ermenilerin Türklere soykırım uyguladığını kanıtlayan eserlerdir.  Amerikan Devlet Başkanı Reagan’ın hukuk danışmanı Bruce Fein 1998 yılında, Amerikan arşivlerini taradığını ve bu arşivlerde Ermenilerin 2 milyon Türk’ü katlettiklerinin belgelerine ulaştığını belirtiyor.

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, her kim soykırım var diyorsa tarihimizi iyi okumalarını tavsiye ediyor, bu katliamları gerçekleştiren Ermeni çetelerini ve onlara destek veren ülkeleri Allah’a havale ediyorum.

Kalın Sağlıcakla

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

POPÜLER HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.